| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport felul in care arat, am 1, 65-1, 66 inaltime sunt mica, mi-as dori sa fiu mai inalta mai frumoasa, standardele frumusetii sunt foarte ridicate datorita Instagram, e multa tentatie, orice baiat ar prefera una care arata ca tipele acelea, din cauza aceasta nu rezista nici relatiile in ziua de azi, unde vom ajunge asa?

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Înălțimea ta este chiar în regulă.
Nu ești nici mică de statură, nici pălugă.
Înălțimea este una, frumusețea este alta. Bineînțeles că există femei înalte și frumoase.
Însă, dacă ai fi mai înaltă, nu ai fi mai frumoasă de atât, ci doar mai înaltă.
Legat de Instagram și standardele frumuseții, acolo vezi partea frumoasă a lucrurilor, poze editate, tipe perfecte. În realitate, s-ar putea să nu arate chiar astfel.
Contează doar să te simti bine în pielea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Si in realitate vad tipe ce arata super bine nu doar pe Instagram si cand ma uit la mine... crying

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Soluții există.
Majoritatea dintre noi avem minusuri.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Când eram adolescentă, tocmai asta am urmărit și eu, perfecțiunea.
Cu timpul, când m-am lovit de anumite probleme, mi-am dat seamă că nemultumirile legate de aspectul meu fizic sunt nesemnificative.
La rândul meu, nu sunt perfectă, dar am acceptat asta. Sunt recunoscătoare pentru ceea ce am.
S-ar putea ca perfecțiunea să nu te ajute, ci dimpotrivă, să te facă nefericită.
Asta pentru că, nu doar partea materială te face fericită. Contează și asta, dar nu la nivelul la care contează pentru tine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce treaba ai tu cu altele si altii? Si daca nu esti la nivelul lor ce? Ce conteaza? Viata e frumoasa, sunt f multe chestii placute de facut in viata, nu sta viata in asta ca arati sau nu ca alea, ce dracu.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ba da nici poze nu imi pot face plus ca sunt slaba

| Mosotti a răspuns (pentru Ofiintă):

Solutia e sa se accepte cum e, ca altceva n-are ce face, si sa nu mai conteze pentru ea cum sunt altele si ce zic altele si altii si ce e pe Instagram.
Sa isi vada de viata, ca viata e frumoasa oricum, nu conteaza cum arata neaparat.
Sunt n preocupari frumoase de facut.
Plus ca arata bine, iti zic eu, are ea doar impresia ca nu, si fetele mici au succes mare la baieti, deci are doar o impresia negativa falsa ca se compara cu alea de pe Instagram.

Si mai zic fetele ca fizicu nuuu conteaza intr-o relatie, dar vad ca fizicul le preocupa cel mai tare, ce contradictie. Evident ca ce zic, zic fals.

Nu prea vad barbat sau fata sa se planga ca n-are suflet, ci doar de fizic sar in sus.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca esti slaba ce?! Majoritatii baietilor le place o fata slaba, asta asa ca paranteza.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu imi zi ca nu preferati sani si fund ca nu cred

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer? Pe mine ma intereseaza corpul, maini, picioare, corp, figura, nu neaparat sani si fund, asa ca aia e.
Ai si fund si sani doar ca mai mici, iar asta nu e problema.

Sunt n fete f slabe care au gagii si e f bine.
Si cum am zis, asta esti tu, trebuie sa traiesti cu ce ai, fara sa te compari cu altii, ca nu te ajuta.

| Mosotti a răspuns:

Si ce treaba ai tu cu parerea altora? Asta esti si gata, traiesti cu asta, oricum nu ai ce face.

Nu vom ajunge nicaieri rau, ca daca esti fata desteapta, iti vezi de treaba ta, iti traiesti viata fara sa conteze ce e pe Instagram si altele de genul.
Vor ajunge rau aia care tin cont de Instagram si altele si-si vor face sange rau total inutil.

Te vor place multi si asa cum esti, stai linistita, ai putina rabdare ca n-ai 100 ani.

| NotNamed a răspuns:

Sunt baiat, 18 ani, realist nu material cu interese sociale si financiare. Deci ce spui tu sunt cele mai mari aberatii si amagiri pe burta goala. 1, 66? C-mon baby, o inaltime mai perfecta nu exista. Esti desteapta, stii sa vorbesti? Stii sa te descurci in destule situatii? Stii sa iti sustii ideologiile si sa porti o discutie adevarata, coerenta si larga? Pai acum vin sa te iau de nevasta, intru in telefon si ies prin al tau. Nu te mai panica, pe langa celelalte tipologii de fete tu esti cea normala. Decat fete plastifiate si ascunse sub 10kg de glet dar cu prostia si arfe pe burta goala pana la cer, crede-ma ca e muult mai bine o fata realista si desteapta.

| mont a răspuns:

Nu știu ce vârsta ai dar poate te mai înalți. Și dacă nu asta nu însemna ca nu poți fi frumoasa in ochii băieților și așa. In plus poți sa porți tocuri pentru a părea mai înaltă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu te plângi de înălțimea ta ce sa mai zică bărbații. Pentru că la noi e cu mult mai greu in relații decât ție. Tipele sunt mult mai brutale in alegerea partenerilor, unele au standarde ca el sa fie cu minim 10 cm peste ele.
Plus pe Instagram modele masculine folosesc doping sau filtrare la femei. Nu are rost sa te compari și ar trebui sa ștergi de tot alea foarte populare, urmărește numai femei care te motiveaza. Pentru că îți fac numai rău.
Cu înălțimea nu ai ce sa schimbi, eu zic că ar trebui sa te accepți așa cum ești și să schimbi ce poți la tine, daca nu poți fata îți îmbunătățești corpul mergi la sala/vestimentația.
Sa te plângi, nu rezolva nimic. Știu perioada asta cum e, fiecare are nevoie de atenție.

| Ruller a răspuns:

Există o putere divină - care manipulează: să nu fim fericiți, împliniți. Mâna Domnului, pedepsește și asuprește, pe omhappy

Sunt multe fete inalte... și urâte, relaxwinking