| Mihaela2022 a întrebat:

Nu o suport pe mama pentru bătăile încasate în copilărie și pentru că mereu ținea cu sora mea.
Am rămas cu traume încât mă sperii când țipă cineva la mine, mai este și urâtă pe deasupra și tata la fel.

Mereu îmi vine să plâng, mi-aș fi dorit o altă familie.
Voi cum vă înțelegeți cu părinții voștri?
Cred că și voi ați fost bătuți când erați mici.
Dar nu înțeleg de ce îi urăsc? Oare din cauza bătăilor? Sau din cauza aspectului fizic care îl au?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Cred că și voi ați fost bătuți când erați mici."
Doar simbolic, la varste foarte mici, cand faceam crize de isterie. Cand puteau sa discute cu mine, nu ma mai atingeau.

Da, cred ca din cauza batailor si a atitudinii proaste fata de tine, nu ii suporti. Mi se pare normal.
Vei avea familia ta, in viitor. Alege-ti bine sotul.
E ok sa nu iti adori parintii, pastreaza o comunicare decenta cu ei, si las-o asa. Sa ii iubeasca sora ta, daca pe ea au sustinut-o mai mult. Nu te simti vinovata.

| SilentRain a răspuns:

O copilărie dificila te lasă cu frustrării și traume, mergi la pisholog dacă ai posibilitatea

| Sofer a răspuns:

Ii urăști poate din cauza bătăilor și ai prins frica.
Bătaie luam când făceam prosti laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sigur din cauza bătăilor. Ai fost vreodată la psiholog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mai este si urâta pe deasupra, si tata la fel" De asta te si bătea probabil.Ca era invidioasa pe frumusetea ta angelica.
Săraca de tine, cu parinti urati...ce viața grea ai avut.
N-ai spus nimic despre bătăile alea.Cat de des, din ce motiv, cât de tare, in ce context etc etc
Ma înțeleg bine cu amândoi.N-am fost bătută.

| Reghqen a răspuns:

Vorbește cu un psiholog, el o să te ajute să treci peste! happy

| M1989 a răspuns:

Buna....si noi mai incasam bataie cand eram mai mici. Dar nu asa in cat sa ajung la ura. Pe moment cand o incasam ii detestam dupa maxim o ora imi trecea. Incerca sa nu mai pui la suflet. Parinti nu ti se aleg iti sunt dati de soarta(divinitate) incearca sa treci peste aceste traume vorbind cu cineva drag tie. Ura asta pe viitor nu ti va face bine nici tie ca si om. Cati anisori ai daca nu te superi? Ai grija de tine