| brokxy a întrebat:

Nu pot face facultate online acasa din cauza familiei. Gen imi vine sa ma sinucid asa ma streseaza.Vin la mine in camera cand am cursuri, vorbesc cu mine, ma intrerup si am zis sa nu vina de 100 de ori, fac galagie, injura gen nu mai pot.(Si nu sunt copii! Daca erau intelegeam)Efectiv nu mai pot.Nici studia nu pot cand am teme sau de stat la curs sa ascult ma cheama sa fac nu stiu ce si daca ma enervez ma intreaba,, Ce ai?!,, Si eu zic ca am curs sau ca trebuie sa invat si nu ma inteleg. Am platit pana acum 800 de lei degeaba

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Gen" iti vine sa te sinucizi? Dar ce... modalitate de a realiza o comparatie sau analogie ai gasit, interesant thinking

Ar fi cinci variante principale (posibil mai multe) pe care le vad eu:
- sa astepti, sa treaca timpul, sa termini facultatea asa cum poti, sa iti gasesti un loc de munca si sa pleci de la parintii tai (de preferat sa nu inebunesti intre timp);
- sa iti cauti un loc de munca si sa te muti de la ei, de acum, si apoi sa iti continui studiile; (adica varianta de sus, dar in ordinea inversa)
- sa renunti la facultate si sa te duci sa lucrezi si sa te muti (varianta pe care nu o recomand);
- sa te sinucizi, cum ai zis, desi nu rezolvi nimic, iar din felul in care zici asta si referitor si la celelalte intrebari, doar vezi problema prea personala si nu o analizezi asa de mult incat sa vezi ca in comparatie cu alte persoane si stilul lor de viata, tu stai destul de bine;
- sau sa gasesti pe cineva cu bani care sa te ia la el si sa nu iti faci griji de cele ce urmeaza.

Oare ce o sa alegi thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incuie usa sau du-te afara cu telefonul si fa cursurile prin parc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le foc. happy
Atat de bătuți in cap sunt?
Vorbește cu ei mai mult, mai încearcă.

| brokxy explică:

Si va rog sa nu mai faceti misto ca spun,, Gen,, Este un tic nervos. Si asa scriu de un timp.Nu mai pot deja innebunesc.

| brokxy explică:

Face familia mea misto de mine deja in fiecare zi asa ca. am destul

| bymhyt a răspuns:

Incuie usa sa nu mai poata intra sau daca nu poti som incui blocheazo cumva pentru a nu mai putea intra!