| Furnicuta000 a întrebat:

Nu prea am mai fost pe la fast food-uri. Daca vreau de ex sa cumpar ceva de la KFC din Bucuresti si nu am certificat covid si nici masina ca sa merg la drive, cum fac? Va rog fara raspunsuri la misto si pe langa subiect

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Poți să mergi liniștită atâta timp cât iti cumperi mâncarea la pachet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei la pachet
certificatul verde e necesar doar daca mananci in locatie.
atat timp cat ai masca si doar iei la pachet nu ai nevoie de el.

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Ma lasa sa intru in restaurant sa iau la pachet?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Comanzi acasa.

| Furnicuta000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stau in Bucuresti, merg ocazional. Si nici nu as mai da inca pe atat pe transport ca am si eu picioare laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cred ca poti lua la pachet, daca esti nevaccinat.
Nu ai voie sa stai acolo la masa, decat cu certificat.

| Furnicuta000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am fost azi la KFC la Piata Romana. In trecut cand treceam pe acolo la ora 12 era coada pana afara si restaurantul plin. Azi la ora 12 era doar o persoana inauntru si nici nu era paznic la usa...deci nu stiu daca mi-ar fi cerut sau nu certificat

| UserRo10 a răspuns:

Intrii inauntru si spui paznicului ca doresti sa comanzi la pachet. Nu trebuie cod qr pentru a lua la pachet

| elennax a răspuns:

Foodpanda