| anonim_4396 a întrebat:

Nu reușesc sa imi fac prieteni, oricât m-am străduit, mi-e teama sa nu ajung la 25-30 de ani tot așa singuratic sa fiu, chiar nu stiu ce sa fac.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur ce iti lipseste, lucreaza la tine sa scapi de timiditate, probabil de aia n-ai prieteni.

| RAY a răspuns:

Uite ce a facut Delia, sa imbatat si ti-a gasit prieteni https://www.youtube.com/watch?v=_PYSqcyUIYQ

ce vreau sa spun e ca depinde de tine, in principiu multe, daca esti sociabil, daca iesi din casa

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Nu prea sunt o fire sociabilă, ies doar prin baruri.

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Si prin baruri nimic? dar de fel esti antisocial, timid nu?

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Exact

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

Atunci la ce sa te astepti, si eu intalnesc persoane obsedate de telefonul lor, imi vine sa il iau si il sparg, lumea asta este obsedata de telefoane, la concerte oameni dau live pe Facebook nu se distreaza, vezi de persoane de generatia peste 30 de ani, am observat ca astia au chef de vorbareala cat de cat, cei drept eu ma inteleg bine cu aceste persoane intre 30-50 de ani

| Nimeni10 a răspuns (pentru RAY):

Adică am cunoștințe mai stau de vorba cu unu altul.

| RAY a răspuns (pentru Nimeni10):

E un inceput bun, uite ce iti recomand https://de.scribd.com/......Comunicare

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ne explici cum te-ai starduit, ca sa intelegem daca ai facut ce trebuie, ori nu.

| Andreeush a răspuns:

Nu fi pesimist.
O să îți faci prieteni dacă îți dorești cu adevărat.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Pe dracu, daca n-ai prieteni cat esti inca adolsescent n-o sa ai nici mai tarziu (asta este valabil si la faza cu gagicile, daca n-ai "prima" cat esti inca la scoala, n-o sa ai nici mai incolo).
Cat esti adolescent ti se dezvolta abilitatea sociala, de a interactiona. Dupa o varsta ti greu sa te inveti, tinand cont ca ti-e si rusine ca nu stii sa in integrezi/ gandesti diferit/ te simti diferit.

| Nimeni10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja e târziu am 21 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru Nimeni10):

Nu esti singur happy. O sa inveti ca se poate trai si asa.

| Mogiojojo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai baga lumea in depresie ca ma enervezi deja. Orice se poate. Trebuie foarte multe eforturi.

| anonim_4396 explică (pentru Mogiojojo):

Orice se poate dar "Nothing is worth It" (nimic nu merita)