| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

Nu se mai pot face adrese de mail fara numar de telefon?! Nici yahoo si nici gmail? Adica ma obliga sa-mi cumpar telefon mobil numai pentru a primi un cod de confirmare?! sad Ce porcarie!

Răspuns Câştigător
| Stelian2015 a răspuns:

Da, e necesar un numar de telefon. S-a renuntat la intrebarile de securitate.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Stelian2015):

Adica un control cam securist. Merci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Inainte multi uitau parola dar si raspunsul la intrebarea de securitate.

15 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Un numar de telefon este o optiune vitala in formarea unui cont de email. Deoarece, in cazul in care cineva vrea sa iti acceseze contul involuntar, vei primi un mesaj pe telefon.
E mai smechera chestia asta, decat cea veche, care trebuia sa raspunzi la o mie de intrebari.
Anyways, e un motiv bun pentru securitate. Esti mai safe asa.

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Florentina9210):

Vitala?! Absurd. Pina primesti mesajul, pina ceri alt cod, etc, "cineva" a si intrat si ti-a schimbat totul, inclusiv numarul de telefon.

| Florentina9210 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

''inclusiv numarul de telefon'', glumesti, nu? Nu poate nimeni sa iti schimbe numarul tau, fiinta! In cel mai rau caz doar parola. laughing

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru Florentina9210):

Fiinta, daca are acces la cont, are acces si la setari, la orice. Daca esti mai nestiutoare ca mine, nu fi si obraznica!

| Florentina9210 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Oh, imi cer scuze. Se pare ca nu am cu cine sa ma inteleg. Obraznica, nu sunt! Doar ti-am explicat cum sta treaba! Clar? Parola poate sa ti-o schimbe, numarul, in niciun caz. O seara buna sa ai!

| aumih16 a răspuns:

Da dar stii de ce exista asta nu din cauza hackerilor astia fura mereu date si toate celelalte si le colecteaza asa ca este mai bine asa numai exista probleme de securitate nu se mai fura date tot timpul sau mai stiu eu ce tu nu te uiti la televizor sau pe internet cand zice spune de siguranta da asa zice spune dar cine sa se uite cine are timp de asa ceva pai da atunci sa fim furati ca in codru sa nu ne intereseze deloc de hackeri astia sunt vicleni smecheri golani fac misto bascalie si hocus pocus iti i-au contul ca esti gras slab nu arati bine sau altele si iti i-au contul asa fara sa stii tu in mintea lor asa zic spun nu ma intereseaza daca iti i-au contul inapoi nu ti-l mai dau sper ca ai inteles acum de ce numai trebuie sa iti explic mot-a-mot ca nu e cazul sunt masuri preventive impotriva hackerilor

| aumih16 a răspuns:

Nici eu nu suport hackerii astia ar trebui sa fie inchisi sa putrezeasca in inchisoare puscarie ca e crima ce fac ei

| pufulescu a răspuns:

La Gmail nu e nevoie de numar de telefon. La yahoo da!

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru pufulescu):

Astazi am incercat sa fac un cont si desi ei declara ca este optional, nu pot trece.

| pufulescu a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Acum mi-am facut, de curiozitate, si se poate. Gmail retine, nu Yahoo!

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru pufulescu):

Da, unul am reusit si eu ieri seara. Azi, iar nu se mai poate. Am incercar si eu de curiozitate. Se pare ca este in teste. Merci.

| anonim2122 a răspuns:

Te poti loga cu facebookul sau poti sa scrii numarul mamei
tatei

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru anonim2122):

Unde sa ma loghez cu facebook-ul cind vreau sa creez un cont de mail? Tu ai citit ce am intrebat?