| Arahide40 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, nu mai pot sa dorm noaptea.
Stau langa un restaurant care e la aproximativ 200m, strada la fel.
Parca se fac curse aici, aud numai motociclete si atvuri dupa ora 12.
Se face o nunta in fiecare zi aproape, vorbesc oamenii de acolo si parca sunt in fata blocului, atat de tare ii aud si asta la ora 1-2.
Mai stau si langa un parc, pe la 7-8 aud copiii cum tipa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu stau la un mare bulevard din B. Trec 10 tramvaie pe ora, moto, salvari la fiecare 30 min. Ori inchid geamul ori ma mut. Ma rog o sa ma mut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Termopane, dopuri de urechi, etc.winking

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mutate la tara, e ca in gradina Edenului. Daca alegi o casa cu gradina la marginea lui te simți ca in stațiune tot timpul. Daca îți întrerupe linistea ciripitul sau cântecul unei păsări, lătratul unui câine vei observa ca nu o fac ca oamenii la ore nepotrivite, sunt mai civilizate decât multi dintre oameni.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Incearca dopuri pentru urechi, sau muta-te laughing