| AndreiAndrei260111 a întrebat:

Nu stiu cum e la voi, dacă va apuca pofta de un lucru ce faceți? Am in frigider 3 beri și am o pofta de bere mai mare ca niciodată, nu am mai băut bere și nici alcool de peste 1 luna, doar ca trebuie sa conduc mâine la 5, dacă beau o bere-doua pot conduce mâine la 5? 5 dimineața

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu bea, abtine te.

| Bizon95 a răspuns:

Daca bei acum, alcool in sange peste 8 ore NU o sa mai ai

dar... o sa ai o mahmureala zdravana si nu prea o sa fii apt de nimic, cu atat mai putin de trezit cu noaptea in cap si apoi de condus!

| Ineys a răspuns:

Da-le pe gat, da-le-n... De ce altceva traim? Traieste clipa!

| Alexandrionelu a răspuns:

Pana mâine la 5 vei fi sub limita de alcoolemie, dacă pei o bere sau 2. La mai multe nu se știe.

| AndreiAndrei260111 explică (pentru Alexandrionelu):

Am băut doua beri, 330 fiecare, deci 660 ml de bere, cred ca se elimina pana la 5... sunt ceva ore bune

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Nu iti recomand, berea este una dintre bauturile alcoolice care este eliminata cel mai greu din sange. Incearca sa te delectezi si cu altceva in schimbul berii sau poti incerca chiar o bere fara alcool. Are rost sa risti sa ramai fara permis 3 luni cand te poti abtine din a bea o bere in intervalul a cateva ore? Ore pe care de altfel le vei dormi.