| mefree2fly a întrebat:

Nu stiu daca acesta este situl potrivit unde sa pun intrebarea.dar.am si eu o nelamurire. Cainele meu nu latra, sau nu stie sa latre. Il am de 4 luni. L-am gasit pe strada, arata destul de ingrijit si dupa dinti avea vreo 2-3 luni. L-am luat deoarece imi trebuia un caine la cabana. Dupa ce l-am tinut 1 luna la mine, l-am duc la cabana, i-am facut tarc si ma duc zilnic sa ii dau de mancare. Principala problema este ca nu latra! niciodata nu l-am auzit sa latre. E un caine energic, jucaus, nu vad sa aiba nicio problema. Sare pe oricine intra in curte, sa se joace bineinteles, sare pe toti cainii, stie de nume, dar nu vine tot timpul cand il strig, vine numai cand ii arat mancarea. Tin foarte mult la caine si nu as vrea sa-i dau drumul! Ce ar putea sa aiba?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu il ai de 4 luni, dar, ai idee cam ce varsta are el, de fapt?
Daca l-ai luat de pe strada, exista posibilitatea ca stapanul anterior sa-l fi tinut in vreun loc unde latratul deranja si sa-i fi taiat corzile vocale. Exista si cretini din astia, sa stii.
Vezi daca face gestul de a latra si nu ies sunete sau, cel mai sigur, du-l la un veterinar care te va lamuri.

| backback a răspuns:

Du-l la veterinar