| MaryMaria333 a întrebat:

Nu stiu, dar unii dau pe mess ca raspuns afirmativ un "dwa". La ce foloseste "w" ala in plus si cum se pronunta?

17 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Poate asa vad ei mai cool sa răspunzi.

| MaryMaria333 explică (pentru Sofer):

De ce nu or pus 2 de w ca sa arate si mai cool? laughing

| LaElly11 a răspuns:

Probabil li se pare că acel "w" face răspunsul să pară mai drăguț, mai puțin sec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pronunta dua, suna mai bine decat un simplu da, e mai putin suparator. Se foloseste si forma "dapz", "da bah" si "da".

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foloseste la afirmarea prostiei si fuduliei acelora, cred ca ai auzit de zicala: Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta e generația pampers, mi scârbă de oameni că ăștia da până la urmă sunt niste copii doar că mai fatlai decât generațiile anterioare care au făcut armata

| MaryMaria333 explică (pentru anonim_4396):

Mie imi suna acel dua mai repede un da ironic

| gabicoo a răspuns:

W vine de la wee adică uăi!

| Anonima163333 a răspuns:

Ca sa para smecheri.

| MaryMaria333 explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| Adry05 a răspuns:

Ca un u, duuua, încearcă să fie originali sau să imite un sunet pe care nu-l prea poți reda în scris altfel

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryMaria333):

O fata e ok daca spune dua dar un băiat nu fiindcă reflecta ceea ce e el adică un gay fast. Ți-am zis generația de azi e feminizată rău de la vestimentație până la felul cum vorbesc eu când eram adolescent nu eram așa pe unu l-am văzut că se dădea în autobuz cu strugurel erau langa mine 2 băieți radeau de nu mai puteau. Nu e o generalizare clar da foarte multi sunt de fapt din seria Pomohaci.

| StrongHeart a răspuns:

Mai exista mess?

| MaryMaria333 explică (pentru StrongHeart):

Ba nu ))) Atunci de dupa ce mai vorbim pe Facebook? A, sau ii mai trendy insta-ul?

| StrongHeart a răspuns (pentru MaryMaria333):

Aa,am inteles, eu credeam ca stai pe yahoo messenger laughing
Cand am auzit cuvantul mess, m-am teleportat 10 ani in trecut.

| MaryMaria333 explică (pentru StrongHeart):

Nuuu. O mai avansat tehnologia laughing