| MaryMaria333 a întrebat:

Nu stiu de ce, dar primesc la greu invitatii ba la suc, ba la o cafa, ba la o tigara. Nu primesc numai de la persoane reale, ci si de pe net, acolo dau lovitura cel mai mult. Faza e ca nici nu ma cunosc, numai ce am schimbat cu ei 2 vorbe ca si imi vin deja cu invitatiile. Inteleg 1, 2 persoane, dar pe mine sar prea multi si mi se pare ca e ceva la mijloc. Chiar am mai intrebat cu ce scop si ei cica "sa ma cunoasca". Interesant caz.
Mie atatea capcane si vrajeli mi s-au pus ca nu mai stiu cine ce vrea, deci am sa va las pe voi sa va dati cu parerea. De ce credeti ca vor asa repede sa ma vada? Ce-i cu graba asta?

60 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sexu aia e.

| MaryMaria333 explică (pentru mgtow):

Ori chiar asa sta treaba cu toti ori mi's eu nebuna ca ii bag in aceeasi oala. Cine stie, poate e unul mai potolit. Si aia vor sa ma vada intr'un loc public, nu la ei acas.

| mgtow a răspuns (pentru MaryMaria333):

Vaneaza de fel. Unu normal fie e urat sau gras dar daca arata bine nu e serios ca om. De ex eu am prins pentru sex tipe bune calumea dar neserioase. Alea urate care vroiau relatie cu mine pareau linistite necajite dar le refuzam.

| Adry05 a răspuns:

Păi unde vrei să te cunoască? pe net? unde majoritatea arată o imagine falsă?

| MaryMaria333 explică (pentru Adry05):

Sunt persoane de care sunt atrasa dar si de care ma doare'n cot. Dubios ca vor sa ma vada asa repede, chiar din prima zi. Nu toti sunt falsi, dar is multi care vor numai sa manipuleze. Crede'ma ca am muscat'o de multe ori.

| MaryMaria333 explică (pentru Adry05):

Chiar nu am nici o obligatie fata de ei.

| Adry05 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Eu am ieșit o dată cu un tip care în ziua aia mi-a scris și după ce am vb un pic mi-a zis că nu-i place interacțiunea pe net că nu e reală și că stă aproape de unde sunt eu și dacă nu ieșim puțin pe bancă „la o țigară" și am zis da de ce nu, decât să stau întinsă în pat să butonez un telefon mai bine stau și discut ca oamenii și chiar am apreciat asta la el. plus că după prima ieșeala asta am și văzut exact ce nu-mi plăcea la el, lucruri pe care poate nu le sesizam pe telefon.
deci cât timp tipu îți pare că e măcar puțin potențial mai bine ieși mai repede și-l cunoști.

| Mosotti a răspuns (pentru MaryMaria333):

Pai normal ca vor sa te vada mai repede, ca doar alt scop n-au. De ce n-ar vrea sa te vada mai repede? Ce sa piarda timpul, sunt multe fete care sunt dispuse la aventuri, ca daca se stia ca la general nu functioneaza treaba, nu s-ar mai fi incercat tot la general.

Ca sunt unii mistocari, falsi, care vor sa manipuleze e clar, dar tot pentru scopul lor vor sa manipuleze.

| MaryMaria333 explică (pentru Adry05):

Da. Mai sunt si exceptii, dar is fff multi care vor numai sa ademeneasca ca sa isi atinga scopul. Am patit'o de multe ori, s'or tinut pentru asta dupa mine, de nu m-am mai scapat de ei. Dupa parerea mea eu zic ca ar fi mult mai comod sa iesi cu o persoana care te atrage, cu care ai ceva in comun, nu cu oricine. Esti de acord cu ce zic?

| Adry05 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Pai si cum vrei sa afli daca ai ceva in comun cu cineva? Pe net toti joaca roluri. Iesi la o cafea, oricum in 2 ore de cafea il cunosti mai bine decat in 10h de chat pe net, deci nu poti zice ca Iesitu ala e pierdere de timp, din contra, dava esti fata deșteaptă si stii sa vezi ce te intereseaza imediat iti dai seama daca e ceva de el sau nu. Acu nu zic sa iesi cu un tip care iti provoaca aproape repulsie, cred ca am mentionat deja, un tip care ti se pare ca ar3 macar cat de cat potențial sa ti placa

| MaryMaria333 explică (pentru Adry05):

Ca amici eventual pentru ca nici unul din ei nu e genul meu. Si daca vor sa iesim, da iesim la o cafea, intr'un loc public ca e mai sigur.

| sierra1 a răspuns:

îi fi tu frumos/frumoasă - rupt/ă din stele?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le e teamă de moarte. Așa că se grăbesc să trăiască cu tine.

| MaryMaria333 explică (pentru sadrian46):

Aoleu laughing Din atatea pirande fix pe mine m'or ales

| Mosotti a răspuns:

Pai e f simplu, toti vor sa ti-o traga, vor sa te invite la suc la aia si apoi sa se ajunga la ssex, nu stii? Asta e la mijloc.
Te ia cu lugu lugu si va duce discutia acolo, daca vede ca nu iese si nu si nu, nu va mai sta de vb cu tine, va dispare dupa aia.
O sa zica vai ce frumoasa esti, vai ce speciala esti tu fata de altele, asta asa cand vb cu tine la suc, din astea. Te intreaba diferite chestii aparent fara leg cu ssexul, te mai minte ca vrea viitor cu tine. Mai sunt si din aia care vor ceva mai serios, dar multi nu.

Deci sa stii, in rest faci cum crezi, accepti sau nu accepti, ca ca daca-ti place de unu te vei simti si tu bine, nu doar el. Insa daca accepti, sa ai mare mare grija sa te protejezi, sa nu zici "n-am stiut, aaa, s-a intamplat ce sa fac acum, am fost proasta", sa isi puna ala prezervativ, altfel nu faci, ca un avort nu e asa simplu, trebuie si bani. Daca ai banii tai e ok, dar nu e cazul sa se ajunga acolo.
Asa ca te-am pus in tema acum.

Si nu zice "aaa nu fac eu", ca nu stii cum iti place, cum te atrage.

| Celcestietot a răspuns:

Da, au dreptate, să te cunoască... mai bine devil laughing laughing!

| MaryMaria333 explică (pentru Celcestietot):

Stiu. Fiecare cu ce vrea dar conteaza si parerea mea, ca eu sunt victima laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru MaryMaria333):

Da cum sa nu contezewinking

| Sofer a răspuns:

În online asa e. Sa cunoști persoane și apoi un date. Ai putea încerca ca nu te mănâncă nimeni.

| MaryMaria333 explică (pentru Sofer):

Ar fi ceva, dar nu cu orice ratat pe care il gasesti pe net, ca nu toti sunt bine intentionati

| Emma30555 a răspuns:

Pe net asa fac cu toate pe care le abordează.

| Nemessys a răspuns:

,,ce-i cu atata graba?" Esti genul ala de femeie care trebuie sa vorbeasca cu cineva 2 luni ca apoi sa iesiti la o simpla bautura sau tigara?

Pur si simplu adevarata cunostinta se face in viata reala, nu in on-line.

E de inteles faptul ca unul cu care nu ai vorbit niciodata sa sara direct pe tine cu un mesaj de tip,, hei, vrei sa iesim?". Aici inteleg, dar daca ati vorbit 2-3 zile, mi se pare normal sa te invite. Oricum nu ai nimic de pierdut. Din moment ce primesti atatea invitatii, macar ai de unde alege.

| MaryMaria333 explică (pentru Nemessys):

Nici chiar cum am spus tu mai sus. Ma atasez usor de oamenii cu care sunt compatibila. Dar prostalaii aia imi scriau din prima zi ca sa iesim. Na, eu i'am spus la unul ca mai vedem. Ce crezi ca imi raspunde? "Te'as f.e oricum". Am muscat eu momeala la mai multi de ne'am dat intalnire si abia le'am inchis gura sa termine. In primul rand ca erau jegosi, 2 ca nu mi's chiar ultima guda sa ma tavalesc cu toti flaimocii. Am patit'o de multe ori si va cer parerea cam de ce credeti ca vor sa ma vada asa repede, ca poate mi's eu paranoia.

| Nemessys a răspuns (pentru MaryMaria333):

Atunci ce ar fi daca ai aborda tu baieti, cum iti suna asta?

| MaryMaria333 explică (pentru Nemessys):

Pai sa fiu sincera, numai pe aia de care sunt atrasa, cu care am ceva in comun, sau de cine imi place

| CleanHeart a răspuns:

Am vrut sa las o vorba aici dar poate o sa sune a jignire, nu avea incredere in baietii ce se grabesc, vorbeste doar cu aia care gandesc mai mult ca o maimuta si au mai mult de 2 neuroni in functiune.

| MaryMaria333 explică (pentru CleanHeart):

Nu de asta, dar mai sunt si vrajeli, care le urasc. Am spus asta mai multora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă n-aveai poza de profil cu tine, poate îți lua cineva in serios întrebarea.Ai uitat s-o ștergi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești geloasa că pe tine nu te abordează așa multi tipi?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a ajuns si la pragul asta de disperare.

| MaryMaria333 explică (pentru anonim_4396):

E vreo problema cu poza mea? Ce ai vazut?

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 explică (pentru SunshineSunrise):

Multumesc mult ca imi iei aparerea. Apreciezwinking Nu am dat in cap nimanui, si unii hop cu hate-ul! Culmea, eu abia dupa ce m-am chiorat de 10 ori la ecran m-am prins care ii faza la limbajul ei codat.

Răspuns utilizator avertizat
| troleibuz a răspuns:

Tu esti in poza?

| MaryMaria333 explică (pentru troleibuz):

Eu personal si nimeni altcineva ))

| Florin9Florin9 a răspuns:

Te consideră atrăgătoare înseamnă, dar ai grijă că nu oricine merită o șansă.

| MaryMaria333 explică (pentru Florin9Florin9):

Euuuu?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Nu înțeleg întrebarea, tu ce?

| MaryMaria333 explică (pentru Florin9Florin9):

Ma considera atragatoare. Serios?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Păi dacă unii nici nu te cunosc. Nu văd alt motiv, atrăgătoare încă e un cuvânt cât de cât decent pentru ce ar putea gândi de fapt : ))

| Anonima163333 a răspuns:

Bucura-te ca ai noroc la baieti.
Multe fete ar vrea sa fie in locul tau.

| Nemessys a răspuns (pentru Anonima163333):

Zi-mi si mie o fata care e sanatoasa la cap cu fizic decent care nu are noroc la baieti laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Sunt o grămadă care nu prea au ele noroc, alea care sunt prea frumoase.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti nu?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E ceva normal să primești invitații.

| MaryMaria333 explică:

Nu toti sunt asa pisati, mai sunt si de'ai buni, dar daca tot is asa de subtili, mai bine sa zica cu tupeu ce vor, primesc verdictul si pa. Fara alte vrajeli.

| Andresso a răspuns:

Nu te mai imbraca sexy, imbraca-te mai simplu si mai elegant si n-o sa mai sara toti agaricii dupa tine. Sau mai bine nu le da nicio sansa la aia care injura si se cred mari si tari.

| MaryMaria333 explică (pentru Andresso):

Nu ma mai imbrac asa demult, de 2 ani, mi-am schimbat gusturile cu timpul, hainele mele sunt de baieti majoritatea, dar ce vad la mine asa excitant de sa ii bage in calduri nu stiu. La mine toti perversii trag laughing

| Andresso a răspuns (pentru MaryMaria333):

Un Instagram ceva nu dai? Promit ca nu spamez, sunt doar curios cum arati, pari o fata de treaba... de unde ești?
Poate cer prea mult, sa ma scuzi?

| TPU2019 a răspuns:

Deci problema ta e că atragi prea mulți proști să înțeleg? Mda, fiecare atrage după cum îi e felul. Suferi de atenție, ăla fel de persoană ești, ăla tip de guvizi atragi. Ăia care ai vrea tu sunt ocupați cu orice altceva în viață în afară de tine. Și așa va fi mereu, după mintea pe care o ai și felul în care te simți și cum te prezinți. Cu asemenea întrebare te prezinți ca o tută care suferă de atenție și se crede cam "dășteaptă" și îi vede pe alții mai proști ca ea. Ce nu ai realizat până acum e că și ei pe tine te văd la fel de proastă cât îi vezi și tu pe ei, deci în concluzie și tu și ei sunteți în aceeași barcă, doar că percepția vă este denaturată, asta-i tot. Întrebări retorice gen vai, "toți vor să-mi rupă fâșu' da' toți e proști, oare ce vor de la mine?" Astea-s întrebări de copil răzgâiat fără 2 cenți în cap care nu știe cum să atragă mai mult atenția. "m-aș f. 3 dar nu cu voi, eu sunt specială". straight face Sunt locuri și pentru copii speciali, să știi, atât că e cam aglomerat acolo pe la ei. Deci în concluzie, știi ce vor toți de la tine, acum ai aflat și cam cât de dășteaptă te văd și ei pe tine și probabil îți dai seama și cam câtă valoare pun pe tine în același timp. În continuare poți țipa din vârful muntelui că vrei. arici dar de calitate că n-ai să vezi, aricii ăia sunt mai deștepți de atât. Și dacă li se pune cheful vreodată și au chef de-o ciufulelală bună așa pe ieftineală, te găsesc ei simplu și rapid. Și tot așa de rapid te scuipă după aia și între ochi când te ridici cu pretenții că ți-o fi plăcut și să mai treacă pe la tine. Ești pe drumul cel bun, bravo! Continuă tot cu întrebări de astea talentate și ai să găsești exact ceea ce cauți. Hai noroc și sănătate. să te t__ă cine poate.

| MaryMaria333 explică (pentru TPU2019):

Ti'o fost de musai sa jignesti, asa'i? Ma cunosti cumva personal de iti permiti, sau ai visat urat si imi spui mie? Ma judeci pe mine ca sunt ultima taratura si vai de capul meu, dar tu esti in-inmiit fata de mine. Rade ciob de oala sparta. In primul rand nu ne cunoastem si deja te ambalezi, 2 eu nu m-am tras de sireturi cu tine, nu ti'am facut nimic, deci abtine'te! 3 nu ai inteles intrebarea. Nu merita sa imi obosesc degetele sa mai raspund la gargara ta. Nu iti convine, dispari!

| TPU2019 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Daca te ataci, te simti. Evident ca "mi-o fost musai", altfel nu imi dadeam osteneala sa raspund. Normal ca nu ne cunoastem, nici nu mi-as imagina sa cunosc un asemenea specimen ca tine. Imi e greata de prostie in special si de tute importante care simt nevoia sa-si dea aere peste tot pe unde isi taraie besinile, inclusiv in mediul online. Toata intrebarea ta reprezinta prostia si importanta pe care ti le dai si e gretos. Acum te ataci cand cineva vede dincolo de kkatul pe care il prezinti altora si ti-l iau de bun. Te-ai obisnuit asa tu si nici nu-ti dai seama cat de penibila pari luata la bani marunti. Si tu si multe altele ca tine n-ai tu grija, nu ai fi singura. Nu iti dai sema asa putin ca sunt unii care vad prin prostia si autointitularea voastra ca prin sticla. De fapt nici nu ai ce sa-ti dai seama ca nu ai capacitatea respectiva, iti lipseste. Intai trebuie sa ai putina minte ca sa-ti dai seama cam de cata iti lipseste. Ia si dormi mai bine, nu mai scrie, sa nu te impiedici in tastatura. Noapte buna, nota 3.

| MaryMaria333 explică (pentru TPU2019):

Nu esti tu mai breaz, stai calm. Deci 1 la 1. Tu pur si simplu nu sti ce e ala respect fata de un strain, de parca ar fi mancat din painea ta. Serios acum, ce ti'am facut eu tie? Reciteste'mi intrebarea de cateva ori, eu doar v'am pus sa va dati cu parerea sa vad si voi ce spuneti, ca is atatia nesimtiti, atatea vrajeli, ca nu mai stiu care e bine intentionat si care nu! Multi cred ca ademenesc cu un suc sau alte rahaturi. Ori eram eu nebuna si ii bagam pe toti in aceeasi oala, ori asta urmaresc ei de fapt de la o fata.
Departe de mine gandul sa ma laud, cu asa ceva niciodata.

| TPU2019 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Repeta-ti de cateva ori ce-ai spus si poate devine realitate. De fapt, pardon, nu trebuie sa-ti mai repeti nimic fiindca in capusorul tau chiar asta-i realitatea. Mda, hai ca deja mi-am depasit portia de timp pierdut pe ziua de azi, ar trebui sa mai fac si altceva in afara sa-mi dau ochii peste cap la toate disonantele. Vorbesc singur cand ar trebui de fapt sa-mi vad de treaba.

| MaryMaria333 explică (pentru TPU2019):

Chiar te rog. Decat sa jignesti si sa judeci viata altuia, mai bine abtine'te, ca nu esti tu dumnezeu peste noi asa de "fara pata". Cheers

| Adiaddy a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri ca ai noroc la baieti nu sa te plangi. Le place de tine.Acceptale invitatia ca poate iese ceva

| MaryMaria333 explică (pentru Adiaddy):

Daaa sigur! Mor de 100 de ori pana ies cu toti. Nu as refuza, de ar fi buni, dar is multi si prosti, care o fi mai sfant habar nu am. Daca ar fi sa ne vedem doar ca sa ma ia la tavaleala, atunci sa isi bage sucul ala in c.r! Oi fi eu mai prapadita, dar nici chiar ultima capra sa ma calaresc cu toti. Le place de mine? Treaba lor, ce vrei sa le fac?!