| Lovepoison a întrebat:

Nu stiu de ce toti oamenii din jurul meu vorbesc atat de sec, in cuvinte simple si pe un ton indiferent. Eu as vrea sa vobeasca mai profund, cu pasiune, dar nu se intampla asta, desi eu pun mult suflet in tot ceea ce fac. Oare care e cauza?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Toata lumea e grabita. Putini mai pun pret pe sentimente,pe natura pe adevaratele bucurii, au trecut banii, materialismul pe locul I in viata noastra...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea e cam invidioasa si le place sa vorbeasca urat, e un obicei prost sa vorbeasca naspa de cineva fara sa cunoasca acea persoana eu mai patesc cazuri cand merg pe strada si sunt bine aranjat trec cupluri pe langa mine si rad eu nu inteleg doar sunt un om normal nu am nimic funny in fata mea, daca lumea e stupida asta e.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Nu suntem făcuţi după tipar. Fiecare are caracterul lui,modul propriu de a vorbi, de a simţi, de a se implica.
De aceea se spune :,, ai găsit persoana potrivită" sau,, vă potriviţi" ori,, aveţi acelaşi caracter".
Nu-ţi pierde speranţa! Vei găsi o persoană care va pune mai mult suflet în ceea ce face, mai multă pasiune, intensitate.

O zi frumoasă!

| Any_6060 a răspuns:

Fiecare om are personalitatea lui si modul lui de a vorbi, de a se manifesta happy. Nu poti cere unui om sa vorbeasca mai ''profund'' doar pentru ca tu o faci daca pe el nu il caracterizeaza acest limbaj. Tu vorbeste cum simti tu sau cum iti place tie, si pe altii lasa-i sa vorbeasca cum vor ei. Nu putem fi toti la fel happy.

| Lololol01 a răspuns:

Sunt diferiti fata de tine, tu ai probabail pasiunea aceea in tine si de asta simti si vorbesti asa. Tu nu esti vinovata, probabil ei vorbesc asa pentru ca nu le place, nu vor, sunt foarte stresati, sau nu au citit carti, pentru ca se spune ca numai cei cu multa cultura vorbesc in fraze lungi, frumoase si profunde. Cum spune si Iceman, oamenii pot fi foarte invidiosi, si de asta te ignora, pentru ca esti mult superioara lor! Se vede ce esti artista, si asa sunt artistii, au un fel profund de a vorbi. Eu inteleg perfect ce simti, si eu am trecut prin acelasi lucru. Trebuie sa gasesti un prieten artist, si asa va vorbi ca tine si nu te vei mai simti neglijata. Mult succes!winking