| Hammurabi a întrebat:

Nu vă enervează când vă sună cineva și prima întrebare e "Unde ești?"

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Da,mai ales când mă sună pe fix.happy

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde cine ma suna,daca ma suna iubita,amanta,dna, dancila, dragnea, fantome, morti vii de pe lumea cealalta, dumnezeu

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Ție ar trebui să ți se interzică să ai telefon. laughing))

| Drimmero a răspuns:

Mai enervant e atunci cand te suna cineva ca are nevoie de tine, desi nu ati mai vorbit de mult.

Intrebarile frecvente la telefon ' ce zici? ce dracu faci'?

| SilentRain a răspuns:

Pe mine ma enervează intrebarea, Ce faci?
Când ma întreabă unde sunt ii raspund ca sunt la cimintir

| PersonajFictiv a răspuns (pentru SilentRain):

De ce sa te enerveze intrebarea "ce faci?" cand te suna un prieten?

| SilentRain a răspuns (pentru PersonajFictiv):

În majoritatea timpului sunt
intr-un singur loc, e destul de evident ce fac

| PersonajFictiv a răspuns (pentru SilentRain):

Poate nu e treaba aluia care te suna sa tina minte ce faci tu, dar din cate zici tu stie, deci ai motiv sa te enervezi.
E greu cu telefoanele astea, cand erau doar scrisori era mai simplu, da da.

| J0B0MAT a răspuns:

Nup.

| sofisis a răspuns:

Vai, nuuu eu ador asta. Mai ales sa trebuiasca sa si explic exact locatia, eventual ce faceam in momentul ala si de ce si mai mult imi plac alea cu "hai si tu mai repede"... inca incerc sa imi dezvolt abilitatile de zana dar sa mor daca vor aripile alea sa iasa ....nu si nu. Nu pot zbura si pace.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ba da, ma simt controlata.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pe mine cand ma suna cineva ma intreaba "ce faci?". De parca chiar am sa ii spun ce fac

| EcceHomo a răspuns:

Mulțumesc!
Eu chiar nu glumeam.Mi s-a întâmplat să mă sune asistent-managerul,pe fix, să-mi ceară un Iban şi la un moment dat mă întreabă:"Da' tu unde eşti?"
Pff, m-ai sunat pe fix, unde aş putea fi? i-am răspuns.

Deci, vox populi.

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

D-aia ți-am dat fundă că mi s-a întâmplat și mie. Dar altfel.
M-a sunat un client, care mă tot stresa, pe tel. fix de la birou.
Iar în timpul discuției, idiot cum sunt, am uitat că vorbesc pe fix și i-am zis "Știți, acum nu sunt la birou, dar vă sun eu când ajung" laughing)))

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Te cauta clienti, ai un program incarcat, ce oferi?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Servicii turistice. Te interesează? Îți fac discount. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Iubita ta este inclusa?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Pe bune? Altceva mai inteligent n-ai găsit să întrebi?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Hai ma raule incercam si eu sa isi dau o durere de cap, deci tu practic esti un fel de ghid? reprezentat de vanzari?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Nu man. Ți-am mai zis, e minihotelul părinților și bunicilor mei. Eu și sor-mea ne ocupăm de el.

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Mini înseamnă mic, aşadar:cât de mare este un hotel mic?big grin

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

laughing))) Mic. 14 camere.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Inseamna ca esti bogat, ai banii, wow esti vedeta man, noi nu avem hotel, serios cat ar costa 7 zile in hotelul tau plus mancare?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Man, aș vrea eu. Dar încă n-am moștenit nimic. laughing)
Sunt plătit pentru ceea ce fac. Și mă agit destul de mult. Uneori și 10-12 ore pe zi.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Cum nu ai mostenit daca e al parintilor tai?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Păi da. Deocamdată nu e nimic al meu.
Asta e tradiția la greci. Afacerile se moștenesc din tată în fiu. Dar trebuie să demonstrezi că meriți. Altfel nu moștenești nimic.
Nu e ca în România cu copii "de bani gata".

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Si daca nu demonstrezi ce se intampla?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Nu pupi nimic, cum se zice pe românește. laughing))

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ce se întâmpla cu averea man?

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Nu primești nimic. Găsește o altă rudă, văr, nepot etc. care e loial familiei și în care au încredere și preia afacerea. Cu acte în regulă. N-ai ce să contești. Ești exclus total.
E altă lume, man.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Asa e legea man? sau traditia?

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Ah,acu' nu mai prezinți niciun interes.laughing

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

Deh, aşa pățesc mereu.
laughing