| Anomim2025 a întrebat:

Nu vă întristați când mulți cunoscuți spun că pleacă din țară?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Când pleacă cu toată familia nu (așa tare).

Dar când pleacă jumătate din familie sperând că peste ceva timp (luni, ani) vor putea fi din nou împreună în condiții de trai mai bune... mi se pare trist.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da şi nu, pentru că oriunde e mai bine, decât în România la ora actuală.

| inflicted a răspuns:

Ma intristeaza pe moment pentru ca ma gandesc ca o sa-mi fie dor apoi ma gandesc ca sunt egoista si ca e mult mai bine pentru ei sa plece si sa aiba un trai bun asa ca ii incurajez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci se duc spre o viață mai bună.
Nu căci 5 milioane de români ocupă Europa și formează o diaspora care luptă pentru România, asta se vede la alegeri, și trimit acasă câteva miliarde de dolari pe an, care sporesc avuția tării. Nu am nici un motiv să fiu trist. Pot fi eventual pentru cei ce rămân.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, pentru ca nu pleaca de bine ce e.

| Iote a răspuns:

Da. Dar nu pentru ca mi-ar fi dor de ei, ci pentru ca nu pot sa plec si eu. sad