| Onewerseu a întrebat:

Nu vi se pare că în trecut cand nu exista net și atâta vulgaritate, era mai intrigant sau mai excitant sa ii vezi intimitățile unui partener pentru prima dată?

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu neapărat.
Majoritatea dintre tinerii de atunci nu aveau cunoștiințele necesare începerii vieții sexuale. Ei nu știau la ce să se aștepte. Majoritatea știm faptul că prima experiență sexuală nu se derulează precum în filmele romantice, așa încât nu era neapărat o experienta plăcută.

| RAY a răspuns (pentru Ofiintă):

Cum stai cu căldura?

| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

Ce fel de căldură? laughing

| RAY a răspuns (pentru Ofiintă):

Ma ispitesti pe căldură asta, ma duc sa fac dusch rece

| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

Cum așa?

| RAY a răspuns:

Pe naiba ca nu, nu ai avut tu viata sociala nici atunci, nici cum, era de toate, mult mai mare nebunie, dar nu se lăudau pe insta, tik tok, înțelegi, viata sociala era mult mai nebuna, bătăi pe străzi, sex prin parcuri, minuni

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, nu prea as fi de acord cu aceasta observatie. Imi pare poate chiar mai excitant si intrigant acum.

Adica exista doua cazuri, cazul in care persoana respectiva s-a uitat la diverse materiale si stie despre ce este vorba, iar acest lucru poate sa trezeasca un interes si mai mare pentru partener/partenera. Se mai adauga si autocunoasterea, stiind ce i-ar placea in mare, stiind ce ar vrea sa vada si ce sa incerce, care ar putea sa duca la o placere si mai mare, chiar si pentru prima data.

Si al doilea caz, in care... desi exista asa zisul "material" peste tot pe internet, sunt persoane care nu stau toata ziua sa se uite la asta, sa zicem... fetele, poate unele s-au uitat o data sa vada despre ce este vorba, iar in rest nu, pentru ca nu prezinta un interes sa vezi ceva pe internet pentru unele persoane in acest caz. Drept urmare, mai ramane prina data cand o sa vada asta la partener si o sa fie la fel sau chiar mult mai excitant si intrigant, pentru ca nimic nu se compara cu placerea fizica legat de acest aspect.

Inainte poate lumea se si speria de aceste lucruri. Plus ca (desi nu este chiar legat de intrebare), acum lumea probabil stie ce vrea, cum am spus mai sus, si poate sa experimenteze lucruri noi, perverse si excitante.

Numai bine!

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Situația 3: nerăbdarea sa afle dacă are organul potrivithee hee

| Ofiintă a răspuns (pentru Catrice):

Nu știau ele ce înseamnă potrivit laughing

| Catrice a răspuns (pentru Ofiintă):

Eh uneori necunoașterea e o binecuvântarehee hee

| Ofiintă a răspuns (pentru Catrice):

Pentru ele sau pentru ei? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Ofiintă):

Pentru cine cade victimahee hee

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Crede-mă că exista vulgaritate.
Pornografie e veche de când e lumea. Căuta "shunga" pe Wikipedia și vei înțelege ce vreau să zic. Toți nobilii japonezi aveau colecția lor personală de "shunga".
Prostituția, iar, e foarte veche (dacă romanii aveau legi pentru ea, atunci e clară treaba).
În final, aproape toți regii de peste tot aveau amante. Ecaterina a II-a a avut 12 amanți; dacă un rege de pe vremea aia se mulțumea doar cu 12 amante, se întreba lumea ce-i cu el. Până și papii aveau la ei zeci de amante (uneori apelau și la prostituate, vezi "Baletul castanelor").

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"atata vulgaritate"
Cine defineste ce e vulgar si ce nu?
Dar da, atunci cand femeile purtau 3 straturi pe sub crinoline si nu existau site-uri por.no probabil ca era mai excitant( nu excitat) sa vezi "intimitatile" partenerului.