| InYourPants a întrebat:

Nu vi se pare ca portiile de mancare la restaurante sunt prea mari?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt farfuriile mici, in contradictoriu cu pretul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La restaurantele de calitate nu...

| InYourPants explică (pentru suntserios):

Ai niste arogante in tine, o intreci si pe Jasmina, boss. Iti petreci timpul pe TPU, hai jos de pe norisor

| Mosotti a răspuns:

Nu mi se pare ca portiile sunt prea mari, eu am mancat o pizza mare de 35 cem diametru rapid, si dulciuri dupa aia.

| OldSoul a răspuns:

Mai ales la nunti laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Ba da

| oglindasultanului a răspuns:

rolling on the floor Nu mananc acolo

| mastadont a răspuns:

Nu. Mie mi se pare că sunt prea mici.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru mastadont):

Exact.Doar ce îți murdăresc farfuria.Mai lipsea să spună și că sunt prea ieftine.

| InYourPants explică:

Mie mi se par imense pentru oameni normali. Pentru obezi sunt numai bine.

| Wr3nch a răspuns (pentru InYourPants):

Daca ai tu stomac mai mic nu inseamna ca asta e ''normal''laughing Portiile de la majoritata restaurantelor sunt medii, gen 200g cartofi, 300-400 mil ml ciorba, etc.

| InYourPants explică (pentru Wr3nch):

Nu am stomacul mic deloc. Am lucrat in unul dintre cele mai bune restaurante din orasul meu. Nu ai idee cata mancare se arunca pentru ca oamenii nu pot termina portiile fiind gandite ca sa sature obezi. Acum 10-20 de ani nu erau asa.

| Nouvel a răspuns:

In fine, inca unul care gandeste ca mine.
Probabil asa isi asigura si venituri mari. Obligand clientul sa plateasca mai mult, pe masura portiei.