| Eron a întrebat:

O alta intrebare ciudata. Ce credeti despre Biblie? Este ea cuvantul lui Dumnezeu? Merita citita? Si acum va rog sa raspunde-ti sincer:voi ati citit aceasta carte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o de doua ori.si o studiez si acum. dar mai am multe de invatat. pot sa-ti spun ca mi-a raspuns la toate intrebarile ce mi le puteam pune in 45 de ani de viata si la cele de dupa, cand n-o sa mai fiu.ma consider implinit ca om dar spiritual mai e de treaba mult. foarte mult. daca merita citita? daca esti crestin da.este temelia vietii de crestin. da ca nu esti ...tot merita fiindca vei fi cu mult mai destept decat multi altii care nu au citit-o. dar vei si suferi cand vei vedea ca intr-adevar unde este stiinta multa este si suferinta pentru cei in nestiinta.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu una cred foarte mult, pentru ca multe lucruri care scrie in biblie se leaga, in plus multe se intampla in ziua de azi, lucruri care nu cred ca le puteau sti oamenii cu mii de ani in urma, sincer...nu am citit toata, am citit ce mi s-a parut mai interesant, desi toata biblia e interesanta dar din pacate am tot ignora-to desi e o carte sfanta... e bine sa ai credinta.

lolita
| lolita a răspuns:

Da am citit vechiul testamnt, restul nu ma intereseaza, este o nuvela foate frumoasa happy. ps: cea mai citita nuvela.

| Dan a răspuns:

Dar tu ai citit-o? Eu am citit Biblia de mai multe ori.

| lily09 a răspuns:

Chiar ca e o intrebare ciudata...nu stiu de ce ai mai intrebat...normal ca merita citita...si chiar ar fi bine sa o faci... spor la citit

| lifeForJesus a răspuns:

Intrebarea ta nu este deloc ciudata! este o intrebare absolut normala! Biblia este cea mai "complexa" carte sa zic asa, problema e ca nu stiu ca-ti o pot intelege? Ea este cuvantul lui D-zeu binenteles! Mi-e cel mai mult imi place IOV! E fantastica si chestia faina este ca de cate ori o citesti...incepi sa intelegi tot mai mult! peace!

| marsy a răspuns:

Pentru cei care cred. e interesant. eu de ex am citit0o vreo 4 ani in urma. sh mi-a placut love struck

| RappK a răspuns:

Da!

| isabell a răspuns:

Da am citit "aceasta carte" sunt credincioasa, acum tu nu sti ce inseamna Biblia dar mai tarziu o sa intelegiwinking

| biancapoli a răspuns:

Eu nu citesc aceasta carte insa da este cuvantul lui dumnezeu; a da merita citita