| anonim_4396 a întrebat:

O amica a mea bănuiește că ar avea camere video ascunse în casă. Crede că cineva a intrat prin efracție și le-a montat. Nu a găsit nimic, nu are dovezi, dar bănuiește acest lucru. Cum ar putea să le găsească? Ce ar putea să facă ca să le strice sau sa le bruieze?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici un gadget de bruiat semnalul la camere de supraveghere
https://www.amazon.com/......r_1_1_sspa dchild=1&keywords=Security+Camera+Jammers&qid=1620381106&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExNVBVU1ZRNzhQM1VWJmVuY3J5cHRlZElkPUEwMjAxNTg0RFdBR08zOEdXTVBNJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTAyNDQ5MjBUOFkxN0VTOUI4WlYmd2lkZ2V0TmFtZT1zcF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce functie asa importanta are incat sa se chinuie cineva sa face ce ai scris tu acolo?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are pitici pe creier. Acolo are instalate, și sunt greu de scos sau de bruiat. Ca să îi monteze cineva camere reale, trebuie să fi un motiv. un mobil. Toate costă. și nu își bate nimeni capul cu ea, mai ales dacă e nebună.

| Mosotti a răspuns:

Ar trebui sa viziteze un medic psihiatru, asta ar putea sa faca, nimic altceva, suna a inceput de schizo, scenariul tipic ca exista camere si microfoane in pereti, in casa, ca cineva vrea sa o urmareasca ce face, etc.

De aia banuieste, e putin dusa cu barca.

| Invictusman a răspuns:

Cred ca suferă de paranoia sau schizofrenie.
Are nevoie de ajutor specializat.

| isemilia a răspuns:

Sunt anumite boli psihice ce se manifesta asemanator felului in care reactioneaza amica ta in situatia data. Slabe sanse sa fi venit cineva sa le fi montat. Daca nu a gasit nicio dovada atunci cel mai bine merge la un psiholog. Dar ce i-a dat de banuit ca ar avea camere in casa?

| rapandula a răspuns:

Gaseste la un psiholog solutia, sau la un centru de nebuni.

| marniii a răspuns:

Paranoia e o boala.