| anonim_4396 a întrebat:

O colega spune: o femeie trebuie oricand respectata! surprise Astept! Nu respect! Opinii! Pe acela (respectul)mi-l castig!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Femeie nu te nasti, ce devii!
Cand o persoana de sex feminim o sa-mi demonstreze ca e femeie, o sa-mi scot palaria in fata ei. Si crede-ma, am prietene f. bune din cauza carora am ramas in lipsa de palariiwinking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca respect merita in egala masura orice om care si-l castiga. Nu sunt de acord cu discriminarea femeilor in nici un sens.

daniela
| daniela a răspuns:

Orice om trebuie respectat, asta denota cei 7 ani de acasa

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

O FEMEIE trebuie respectata!
O curva, pitipoanca, lasa-ma sa te las, bleaga, ametita, NU!

| MisterKat a răspuns:

Sunt de acord, o femeie trebuie oricand respectata si trebuie sa i se acorde multa atentie. Respectul se castiga usor, femeile trebuie sa fie respectate pentru ca dau nastere la copii, in primul rand. Ele (femeile) au mai multe responsabilitati decat barbatii, asta e valabil la aproape toate speciile, de ex. pana si la pisici e valabila chestiunea(imi cer scuze, dar alt exemplu nu am gasit. sa nu credeti ca eu compar o femeie cu un animalut!), motanul meu merge afara, face pui iar pisicile isi cresc singure puii. Cam acelasi lucru se intampla si la oameni. Nu sunt de acord cu oamenii care judeca dupa stereotipuri, gen: femeia trebuie sa fie la cratita nu a conduca o masina. Gandiri de taranoi. si din pacate femeile de calitate au numai taranoi langa ele si viceversa.
O zi buna!
Daniel.

| Diav0la a răspuns:

Respectul tine de conduita morala a fiecarui om. Respecta daca vrei sa fii respectat. Orice om trebuie respectat ca fiind egalul tau. Nu cred ca trebuie sa judecam prezentul, sau trecutul fiecaruia si in functie de asta sa stabilim daca respectam sau nu persoana in cauza. Nimeni nu e fara de greseala in viata asta si nu cred ca avem dreptul de a judeca pe cineva. Putem doar avea anumite atitudini fata de anumite persoane prin prisma faptelor acestora in raport cu noi, insa niciodata lipsite de respect. Respectul fata de ceilalti face parte din respectul fata de propria persoana si se dobandeste in primii 7 ani de-acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dmonik. o femeie dorea un barbat anume.asa ca in conditii propice sare pe el.asta, doamna va rog, va stimezsi mai ales va respect.doamna Ii trage una zdravana peste ochi ș-ii spune.pe mata s-o respecti.de unde rezulta ca femeia cand vrea ceva, vrea f... a nu respectata.deci nu oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In generel toti oamenii trebuie respectati.
doar ca barbatii ne fac pe noi femeile mai putin capabilewinking. dar sunt enorm de multe femei si vor fi si de acum inainte care o sa-i puna in ''cur''(scuzati-mi expresia)! Sunt si barbati care stiu sa ne respecte la adevarata noastra valoare dar sunt prea putini!