| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare întrebătoare: de ce unor angajate le pică, cu tronc chiar șeful?
Chiar dacă din motive evidente nu-și dezvăluie sentimentele față de el dar îl plac în tăcere.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Fiindca un sef are o pozitie inalta in societate, daca e pe merit se presupune ca e si mai inteligent decat majoritatea, are si putere, autoritate, daca arata si bine e ceva absolut firesc sa atraga

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Sunt rare cazurile cand e vorba de sentimente reale.
In mare parte sunt doar interese!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Analizand tona de intrebari pe care le pui sunt exagerat de curios deja unde lucrezi... si ce se intampl la locul ala de munca al tau

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe unele femei le atrage puterea. În special când e presărată cu bani.

| Drimmero a răspuns:

Pentru ca sunt oameni. Se simt atrase fizic, emotional, poate le atrage personalitatea, in mod cert statutul, bineinteles poate fi vorba si de el dinero, mai ales daca aia a fost saraca toata viata si vrea sa devina doamna de la coada vacii.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

" vrea sa devina doamna de la coada vacii."

Cele de la "coada" tramvaiului/ troleibuzului, nu vor?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

Nu există un tipar.Este posibil și invers.Și bărbaților le pică cu tronc șefa și caută să ducă o viață mai bună pe spatele cuiva.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba da, scuze de discriminare.

| floresdemayo a răspuns (pentru Drimmero):

Glumeam. Ce discriminare?
Dar, ce vrea o văcăriță, poate vrea și o domniță.winking

*păstoriță

| relian a răspuns:

De ce? Pt ca femeilor le place banu, le place puterea, iar seful reprezinta asa in mintea multora banu si puterea.Deci femeile is atrase de barbati potenti,potenti fizic si potenti material,cam asa stau lucrurile,asa au stat de cand aparu omu pe planeta asta.

Un sef pentru ele reperzinta ceva sus,chiar daca ala e vai mama lui,dar pozitia lui aia arata ceva, ideea ca este sef, in jurul acelei idei se intampla chestia asta, femeile se string in jurul unei idei, chiar daca persoana e prapadita laughing sunt atrase de idee mai mult decat de persoana.
Asa cum sunt atrase de scula mare a unor barbati, toate reactioneaza si doara cand aud laughing

| Hammurabi a răspuns:

Probabil pentru că e un șef care arată bine și mai e și inteligent.
Dacă e un șef care arată rău și mai are și alte chestii nasoale, n-o să pice nimănui cu tronc.

| ionur a răspuns:

Cine știe.