| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cine stie sa ma ajute va rog. Sora mea are un prieten arab...sta in Cairo. Si ar vrea sa vina in Romania in luna noiembrie. Din cate am inteles poate veni ca turist pentru o perioada scurta. dar pe baza de invitatie. In ce consta acea invitatie si unde trebuie sa o trimita?

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Cere-i o copie de pe pasaport si mergi la notar sa-ti redacteze o invitatie. Costa 30 ron. Daca ii va trebui o are, daca nu...nici o pierdere. Exista formular stas pe care il au notarii, in care persoana care invita se angajeaza la mai multe. Cu invitatia va merge la ambasada sau consulat si obtine viza.

| Instinkt a răspuns:

Nu exista asa ceva noi in egipt ne ducem cand vrem si el poate face la fel ii trebuie doar pasaportwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm... dar nu e posibil sa fie pentru ei necesar asa ceva? chiar daca noua nu ne cere nimeni nimic.nu e posibil sa le ceara lor? ca a spus ca trebuie sa se tina evidenta... unde va sta...ca trebuie sa aiba minim 50 de euro la el pe zi ca sa isi suporte cheltuielile. si mai multe. sau sa spuneam ca ar pleca din Dubay... una din astea doua nu stiu sigur. rog o pesoana care stie sigur sigur tongue