| Guccifer2022 a întrebat:

O întrebare pentru fumători! Fumez in timpul zilei cât si pe noapte un total de 30 si ceva de țigări…
Tabietul incepe cu o cafea de dim unde fumez 4 țigări.
Ma ocup cu marfa unde e solicitant, 10 ore pe zi si am 3 pauze.
2 de 10 minute si una de 20 in cea de 10 fac racheta 3-4 țigări.
Am luat si pastile sa ma las, dar din cauza stresului cotidian le-am înrăit.
Am si stări de greață de câteva luni de la ele si noaptea fumez mult, le-am si rărit, dar degeaba.Cand ma supăr fumez la fel.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acelasi lucru pateam si eu,cand eram suprat,nervos, stresat, bagam dulciuri, dar de cand consum proteine am renuntat, daca nu le tai de la radacina ele tot cresc, si eu le tot limitam dar degeaba, si speranta e un drog

| Freya1 a răspuns:

Și eu sunt fumătoare, dar nu depășesc 10 pe zi.
Într-adevăr, nicotina este un drog dar nu unu ce sa îți creeze atât dependenta încât sa intri în sevraj.
Poate te ajuta sa iei ceva contra stresului mai de graba, sau sa îți schimbi job-ul.

| Brizbriz a răspuns:

Evident, cauta-ti alt job, nu la fel de stresant, altfel MORI si de la stres si de la tigari

| ionur a răspuns:

Nu înțeleg cum suportați sa fumați așa ceva numai fumul ăla îmi provoacă scârbă nu mai fumați rahaturile alea ca o să distrugă viața și sănătate da și viața cupilor voștri.