| robert87 a întrebat:

O intrebare simpla si totusi dificila, unii dintre noi cred in Dumnezeu si puterile lui, cu toate ca nu exista nimic concret(dovezi)Bun atunci eu intreb:
Dumnezeu a creat pamantul in 6 zile(a saptea sa odihnit)primii oameni pe pamant au fost Adam si Eva, pana aici bun, dar stim cu totii ca dinozaurii au trait candva pe pamant, dar nu in acelasi timp cu omul. Daca D-zeu a creat omul in ultima zi, dupa crearea pamantului atunci cum se explica existenta dinozaurilor milioane de ani pe pamant?

3 răspunsuri:
| Rares20funde a răspuns:

Pai, dinozaurii sunt considerati (animale) si stim ca facut si animalele.Deci au trait deodata cu dinozaurii dar atunci ne punem intrebarea(cum au murit dinozaurii si ei nu)...Deci nu prea exista raspuns.

| Elial a răspuns:

In biblie spune ca dumnezeu a facut animalele si probabil printre care a facut si dinozaurii. Pe Dumnezeu nu trebuie sa-l vezi! El exista mereulanga noi, daca el nu ar exista intreaga lume nu ar mai fi, cum iti explici tu cum s-ar fi facut lumea asta? Asa din senin? Daca Dumnezeu nu ar exista tu iti dai seama ce s-ar intampla cu noi? Oricum se vede ca nu esti de religie Ortodoxa...

| cocosnucifera a răspuns:

Ai vazut tu un dinozaur ca sa fii sigur ca exista? Eu am dovada ca Dumnezeu exista, o am in fata mea sau mai bine zis in inima mea, dovada mea este credinta!