| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare, zic eu, cel puțin pentru mine, interesantă.

Ce părere v-ați face despre un coleg de muncă de-al vostru, introvertit din fire, sobru, diplomat, altruist cu colegii și echipa, care își face treaba, e responsabil, dar pe care îl vedeți cu o atitudine dezinvoltă față de șefi, simțindu-se de parcă ar fi între "ai lui"?
Atitudine deschisă pe care față de colegii de muncă nu o afișează.
Vedeți cum comunică cu șefii și se deschide de față cu ei și în compania lor dar atenție! fără să-i lingușească, mă refer doar la atitudinea degajată, acest coleg fiind de genul celora care se afirmă prin eficiența muncii, nu a vorbăriei dar în același timp observați la colegul vostru cum și încearcă (subtil) să-i domine pe șefi, să fie în control față de ei.

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Ce parere sa am...O sa fie si el sef soon. laughing
Pana la urma, atitudinea e cea potrivita. Omul merge pe meritocratie, pe rezultate, nu pe pupat in dos.
Poate ca e si o metoda de a se prezenta sigur pe el, astfel incat sefii sa-l perceapa ca autonom si productiv in acelasi timp, fara sa fie nevoie de a-l coordona, de a se baga prea mult peste el.
Ori poate ca e tipologia de om demn, caruia nu-i place sa fie dominat sau umilit, mai ales daca stie ca are merite.
Mai e si varianta ca are pe cineva mai zdravan in spate, de aici si relaxarea.

2 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

O parere foarte buna. Seamana cu mine acel om. happy

| FloriceleDePorumb a răspuns:

Nu exista