| anonim_4396 a întrebat:

O mierliță fuflendiță fuflendi-fuflendăriță nu poate să fuflendească fuflendi-fluflendărească pe mierloiul fuflendoiul fuflendi-fluflendăroiul. Dar mierloiul fuflendoiul fuflendi-fluflendăroiul poate ca să fuflendească fuflendi-fluflendărească pe mierlița fuflendița fuflendi-fuflendăriță.

Ce părere aveți despre acest exercițiu de dicție? O provocare, nu?

8 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Nu e chiar asa greu. tongue Doar l-a primele cuvinte m-am incurcat, restul'... e ok. laughing chiar daca am citit putin mai lent uneori.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

E recomandat sa-l repeti de vreo 10-20 ori pana-l inveti + ca trebuie sa-l zici cat de repede poti, astfel incat sa se auda clar sunetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este o provocare daca ai mai facut exercitii de dictie. Prima oara cand am incercat exercitii de genul era jale. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu dictia stau destul de bine, mai prost stau cu logica.

| P4rAd0x a răspuns:

Ok, pare in regula. =)

| anonim_4396 explică (pentru P4rAd0x):

Pare

| WithinShadows00 a răspuns:

Exercitiu de flatulenta, da.

| anonim_4396 explică (pentru WithinShadows00):

Asta ai simtit cand ai citit?