| VasileRapidistu13 a întrebat:

O parere despre tarisoara noastra? B.U.G mafia -bag in lume si v-o fac cadou e cea mai buna varianta.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si eu am spre treijd' ani, si stau mult pe TPU.
Sa ai acces la tot ce visai in adolescenta e un "boom" de vreo 2 ani, apoi te plictisesti si te intorci la desene animate si biscuiti cu lapte.
Leneveala in viata de adult e un lux pe care amaratii nu si-l permit, iar prostii nu si-l rezerva.

31 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e atat de rea pe cat se plang oamenii inutili din ea.

| Wr3nch a răspuns:

Vad mereu oameni care se plâng cat de rau e in Romania. Dar ce faceți voi ca sa fie mai bine? Cum ajutați? Sau stați pur si simplu si sperați ca se schimba totul prin ceva minune?

| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Uita te la el ce face... spameaza TPU cu intrebari stupide, fara sens, fara logica si la final concluzioneaza

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Macar eu nu ma laud ca sunt programator dar stau pe TPU la 30 ani, daca ai fi programator n-ai sta de vorba aici, eu stau pe moment, scurt, ca am plecat de la job si ma bag la ceva mai bun, dar n-o sa-mi petrec 10 ani din viata ca dstra pe un site de socializare cu 90%copii cu varste cuprinse intre 10-15 ani.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Wr3nch):

Dar astia care nu se plang ce fac? si mai bine zis ce poate sa faca un amarat de om? te duci la munca pentru tine si atat, n-am relatii la nivel inalt ca altii.

| Wr3nch a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Vezi, aici e problema romanului: Mentalitatea. De ce sa fac eu ceva, cand pot sa sa ma plang. Nu trebuie sa faci ai relatii ca sa faci o schimbare, trebuie sa vrei si sa te zbati. Si daca te zbati destul o faci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Daca e programator si sta pe TPU... ce? Nu are voie sa isi omoare timpul/neuronii cum considera el? Legat de tarisoara noastra, e misto, doar ca e pacat ca e locuita de niste imbecili ca noi.

| suntserios a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Sa vezi smecherie, coincidenta maxima. ca programator stau toata ziua in fata laptopului... hmm intr-adevar e greu tare sa iau pauze de 5 minute sa fac alteceva decat cod si sa pierd timpul pe TPU

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Numa intereseaza ce faceti dvstra,dar practic v-ati bagat peste timpul meu, daca nu va place ce intrebari pun dati block sau nu cititi, practic ati intrat in viata mea asa ma bag si eu, e ok sa fac asta? fiecare e liber sa faca ce vrea, niciodata nu am inteles de ce lumea se baga in treburile altora, daca vreau pot sa pun 1milion de intrebari retardate imi iau ban si aia e, n-am cu ce te deranja ca poti da block, e vina ta ca te bagi cand poti da block.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Wr3nch):

Nu stiu man intelegeti toti pentru totdeauna indiferent de subiect ca e religie, ca e despre tara noastra ca e despre stil de viata, fiecare e liber sa creada ce vrea in orice moment si sa faca ce vrea, nu ma poti obliga cu forta sa nu ma mai plang, o sa ma plang de unul singur si tot o sa fac, deci e pierdere de timp.

| Frank51 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Tu nu cred că realizezi, dar tocmai asta faci. Îți petreci timpul aici, punând întrebări conversaționale. Atunci curiozitatea mea este, de ce condamni pe alții?

E aiurea să critici pe cineva în anul 2022(generația internet) că stă pe un anumit site, în timp ce tu fix asta faci laughing irelevant cât timp.

TPU mi se pare un fel de discord low budget, sunt discuții interesante uneori, și omorâm și noi timpul cum putem, fără să facem acuzații laughing

| suntserios a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Daca nu iti place de raspunsuri dau ai optiunea de ignore.
eu sunt aici sa discut, ca asta e scopul TPU, nu sa dau block si altele

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Pai tu te-ai bagat peste mine, daca nu iti placea ce intrebari pun dadeai block nu sa comentezi aici, e ca si cum i-ai da o palma cuiva si sa te duci tu la politie ca de ce ti-a dat el inapoi, pai tu ai inceput nu eu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Si eu am spre treijd' ani, si stau mult pe TPU.
Sa ai acces la tot ce visai in adolescenta e un "boom" de vreo 2 ani, apoi te plictisesti si te intorci la desene animate si biscuiti cu lapte.
Leneveala in viata de adult e un lux pe care amaratii nu si-l permit, iar prostii nu si-l rezerva.

| Wr3nch a răspuns:

@S3nor1ta lasa teoria conspiratiei, si pune mana pe facut ceva util, ca reptilienii macar muncesc ca sa conduca lumea laughing

| VasileRapidistu13 explică (pentru Wr3nch):

Degeaba faci ca ne conduc reptilienii si daca incerci vreo miscare te inlatura baietii.

| NisipLaMare a răspuns:

-bag, dar degeaba nu se rezolva nimic.

| Editocroci a răspuns:

Cică suntem fraieri că stăm și orăcăim pe net.

| Editocroci a răspuns:

Dar stai ca vor veni rușii și dacă suntem zob acum, când vor veni ei or să ne facă și mai zob. Atunci o să vedem ce înseamnă zob de fapt.

| Editocroci a răspuns:

În pandemie s-a văzut clar care ne sunt dușmanii. Am fost manipulați prin frică în pandemie și n-o spun eu, o spune TVR 1 la emisiunea Frontul din 27 mai 2022.
Televiziunile și-au bătut joc de noi împreună cu Ciolanis, guvernul,STSul, poliția, medicii, DSPul, SRIul, armata. Toți.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Editocroci):

Ia zi-ne, cum si-au batut joc? Pandemia nu exista, nu? Ca sunt astia cretini si nu au habar sa faca nimic, asta e alta treaba. Bataie de joc a fost ca niste mii de romani ar fi trait si azi daca nu isi bateau toti p*&a de asa zisele masuri de siguranta si daca se vaccinau mai multi...

| Editocroci a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Gargara ta e pentru naivi. Hai pa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Editocroci):

Lumineaza-ma, te rog.

| Editocroci a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mi-a fost șters răspunsul așa că să te lumineze editorul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Editocroci):

Nu e bai, imi poti raspunde in privat. Chiar sunt curios.

| Editocroci a răspuns:

Noi ne certăm aici, iar ei se bucură că suntem dezbinați în timp ce ei ne mint și fură așa pe față.

| Editocroci a răspuns:

Un prim pas ar fi să încetăm cu certuri care ne dezbina și cu alte răutăți. Doar așa se poate face ceva. Altfel ne vor râde în nas în timp ce noi continuăm circul.

| Editocroci a răspuns:

Și dacă ei sunt ticăloși, ei bine rușii sunt cu mult mai ticăloși și pot face mult mai mult rău decât au făcut ei.

| Editocroci a răspuns:

Dacă dați un search pe net la un articol din Libertatea despre Constantin Udrea care a colaborat cu securitatea și dacă știți ce spunea Mircea Dinescu despre SRI cum ca ar fi vechea securitate și legați informațiile astea reiese că vechea securitate dă acum verdicte în justiție prin judecători.

| SuperCoolDude a răspuns:

E o țară frumoasă. Păcat că e locuită.

Majoritatea oamenilor provin din mediul rural și asta ne cam ***, fiindcă votează sub influența pomenilor. Odată cu intrarea în UE (în 2007) am devenit o colonie și nu prea producem, dar luăm bunurile altora. Nu mai avem fabrici, produse de ale noastre și suferim de multe minusuri.
Avem și lucruri bune, dar îmi vine mie să le zic doar pe alea negative pentru. că așa e.

Aș vrea ca oamenii să realizeze că politicienii sunt francmasoni și nu le pasă de noi. Lor de pasă de funcții, contracte și ciolan. Pe lângă asta, președintele nostru nu are nicio putere și țara e condusă de niște egoiști interesați de binele lor (nu că noi nu am fi egoiști, așteptând de la alții binele).

Per total e frumos în România, dar numai în vacanțe. când te întorci acasă din țările străine, acolo unde, s-au dus toți cei ce au sperat la o viață mai bună.

Dar hai să fim optimiști!
Suntem liberi, nu mai avem comunim, e frumos afară și mâine iar mergem la muncă pe salariul ăla de 500de euro, din care plătim tot felul de căcaturi (45% impozit și taxe) de care nu apucăm să ne bucurăm...pentru că suntem săraci, stresați și fără timp liber.

Eu zic să începem să ne interesăm de educație financiară și cum să ne facem o afacere mică, dat fiindcă inflația ne-a *** grav. prețurile sunt uriașe comparativ cu alți ani și ușor ușor lumea se îndreaptă către un film de genul Foarte Bogați versus Foarte săraci. acolo unde băncile și francmasonii stau bine mersi cu burta în sus, iar noi tragem ponoasele.

Părerea mea e ca România e frumoasă. bagamiash **** in ea.

| Editocroci a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Suntem liberi? Nu mai avem comunism? Președintele nostru?
Președintele nu e al meu și la cât de lipsit de integritate e, este de fapt un individ eșuat ajuns președinte pentru că în România sunt mulți proști.
Nu mai avem comunism? habar n-ai. Vechii comuniști și securiști sunt la putere acum. Sunt mai mult de 60 de mii de victime ale comuniștilor și doar 2 condamnați:Ficior și Vișinescu dacă nu mă înșel. Acum nu mai e pe față comunismul.
Există firme fesebisto- săsești prin Transilvania.
De liber ce erai în pandemie erai manipulat prin frică, stăteai în casă că așa ziceau gunoaiele din televiziuni cu gunoaiele de la putere cu gunoaiele de medici și polițiști iar când ieșeai din casă completai formularul de pe siteul STSului. STS fiind un serviciu secret.

| robertlubenita a răspuns:

E tare rau