| corina_4591 a întrebat:

O prietena de-a mea mi-a zis ca prietenul ei lucreaza la supercom in postul de gunoier, si ca are un salariu foarte mare.Asadar voi ce stiti despre sporurile lor si cam cat are salariul un gunoier?

Răspuns Câştigător
| stillhartu a răspuns:

@AndreeaRullz cele doua lucruri merg foarte bine impreuna. Da, de cele mai multe ori un gunoier are un salariu mai mare ca un functionar public. Pare aberant, stiu. Dar asa e. Un gunoier are foarte multe sporuri care se platesc cu bani grei. Mai ales sporul de rusine. Imi pare rau @corina dar mai multe detalii nu stiu.

8 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu stiam ca au cam 12 milioane, ca au spor de rusine, sau cam asa ceva. dar nu sunt sigurabig grin

| Ana-Maria94 a răspuns:

Un gunoier nu are salariu mare numai daca are o functie mai mare, dar a zis ca este gunoier deci cred ca nu are salariu mai mare de 700 lei.

| tim a răspuns:

Vechea problema, daca nu are bani multi nu il iubesti. Ce ti-e si cu lumea asta!

| anaela_1467 a răspuns:

Eu cunosc persoane care lucreaza la supercom, au salarii mizere, fara sporuri si nu ia niciodata bani in mana mai mult de 6 mil. vechi

Răspuns utilizator avertizat
| @@ a răspuns:

Zii prietenei tale sa isi gaseasca altceva mai bun...
serios...

| maryan_uk a răspuns:

Prietena ta are dreptate, eu sunt in Londra iar aici un gunoier are salariul de cel putin 500£/saptamana, si sunt foarte respectati pentru ceea ce fac ei. Asa ca nu vad care ar fi motivul ca si la noi in tara sa nu se castige la fel de bine. bye bye