| gabriielaaa a întrebat:

O seara frumoasa tuturor.
Ce faceti daca nu puteti dormi noaptea si n-aveti somn? Ce pot face? Dati-mi sfaturi, am încercat cu lapte cald si muzica.

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Muzica te agita deci nu o sa mearga.
Incearca sa te uiti la ceva ce te linisteste, sa bei un ceai, sa te relaxezi si sa iti eliberezi mintea de tot ce te streseaza.Fa ceva miscare pe timp de zi si asta ajuta.
Daca nu, mergi la farmacie sa iti de-a ceva naturiste.

| SilentRain a răspuns:

Ceai de levantica si plimbarii lungi

| minrest a răspuns:

Incearca sa iei 3 mg melatonina, e un hormon pe care in mod normal il produce creierul. Eu asa fac.

| Justme1997 a răspuns:

Deschid cursurile de la facultate, somn instant

| gabriielaaa explică:

Multumesc o sa incerc.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Ceai de coaja de banana are un efect pentru problema ta. Pe timpul zilei încearcă sa faci activitate fizica, trezește-te devreme iar mai apoi seara vei fi obosita și vei dormi.

| gabriielaaa explică (pentru Mihhhhhhhh):

Nu stiu ce gluma asta dar is treza de la sase jumate.

| Mihhhhhhhh a răspuns (pentru gabriielaaa):

Nu era o gluma. Nu am știut la ce ora te-ai trezit. Încearcă sa stai întinsa in pat și sa clipești foarte foarte des pana îți obosești ochii. Poate te ajuta

| gabriielaaa explică (pentru Mihhhhhhhh):

Mersii