| AndreaDanci a întrebat:

O vecina nu prea are caldura si tot stau si ma gandesc, mai ales la varsta ei ca e destul de batrana, cum de inca o mai duce? Cat poti sa stai fara caldura intr-o casa fara sa te imbolnavesti? La ce temperaturi poti sa mori?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te imbraci gros o duci si cu frig in casa.
totusi anul asta nu am avut temperaturi extreme inca sa fie asa grava situatia.

| AndreaDanci explică (pentru suntserios):

Maine noapte o sa fie -15 grade, ce zici, rezista? Eu tremur la 18 pnm

| Freya1 a răspuns:

Cred ca în loc sa ne gândim asa, mai bine am strange niste fonduri și sa ajutam persoanele în vârstă din jur sa își plătească factura sa poată ieși din iarna.

Se îmbracă gros, stau înveliți în pat și săracii oricum au trăit ierni mai grele ca astea.

| AndreaDanci explică (pentru Freya1):

Eu m-am oferit sa-i iau macar un stanjen de lemn si nu a vrut
Unii oameni nu vor sa fie ajutati