| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Oameni buni, am și eu o nelămurire. Când îmi pun adresa într-un profil al unul site din străinătare cum procedez. Adică eu stau la bloc, într-o anumită scară, la un anumit etaj, la un anumit apartament. Nu la o casă cu un număr și o stradă. Apartamentul, strada și numărul blocului cred că știu cum se notează, dar în cazul scării, am o dilemă. Nu știu exact cum să o notez ca să se înțeleagă. Adică nu pot să folosesc "sc." de exemplu, iar în engleză nu știu exact cum s-ar numi scara de bloc pe care se află mai multe apartamente.

3 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

In primul rand, de ce vrei sa faci asta? Cumperi ceva de pe site-ul ala sau care e faza? Grija mare cui dai adresa. Eu zic ca mai bine scrii doar orasul si maxim strada si numarul, dar nu si blocul, cara, apartamentul. Ma repet, daca nu trebuie sa-ti trimita nimic, nu lucrezi cu ei sau ceva, n-ai nici un motiv sa le lasi adresa.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru DumitruS):

Îmi trebuia pentru YouTube. În cazul în care au ceva sa-mi trimită și pentru contul AdSense!

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru DumitruS):

Și merci pentru îngrijorare!