| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii fericiti au memorie scurta si multe amintiri?
Mi-a raspuns cineva la aceasta cugetare pe canalul meu de yt si mi-a zis ca din punctul lui de vedere este un aforism reusit, e adevarat?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu neaparat.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar de ce copiii sunt mai fericiti decat adultii?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca au parintii in strainatate si le sunt umplute buzunarele, eu stiuhee hee. Cand esti mic, esti nou intrat in lumea asta, sta altfel treaba, nu dai de tot felul de terminati.

| mentholinks a răspuns:

Nu prea are sens, ca multe amintiri presupun o durata lunga de timp.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Stiu ca multe amintiri implica si o memorie lunga happy Si nu pot vedea aforismul aici, sau se refera la altceva?

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, intreaba-l.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Chiar. LoL.