| Paul754880338 a întrebat:

Oare cat de departe, spre penibil, suntem dispusi sa mergem, in dorinta de a iesi in evidenta atunci cand nu avem nici un atribut care sa ne reprezinte? Ca sa si exemplific, artisti cu capul plecat vs analfabeti galagiosi, batrani intelepti vs tineri alergici la sfaturi, campioni modesti vs spectatori din tribune sau din fata televizorului care stiu mai multe decat ei. Doare penibilul?

Răspuns Câştigător
| ThyDoom a răspuns:

Penibilul nu doare, din păcate. Și problema nu este doar asta, dar nici conștiința nu-i împiedică, fiindcă este limitată din cauza cunoștiințelor dobândite. Iar la umbra anonimatului nu prea există limite până unde poți merge cu el.

9 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Stiu ce zici dar din pacate asta e perioada in care traim, cei care fac cea mai mare galagie nu au nimic de aratat.

| Paul754880338 explică (pentru HadesSs):

Imi pare ca online-ul si adapostul anonimatului, reprezinta mediul fertil pentru dezvoltarea abilitatii de a mima competenta si unele virtuti. Oare incotro mergem?

| HadesSs a răspuns (pentru Paul754880338):

Oricum nu intr-o directie buna asta e sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Je suis lejer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă durea, nu erau atat de mulți asa.

| Paul754880338 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu subestimam industria farmaceutica :-))

| Emma30555 a răspuns:

Oamenii prosti ies în evidenta din prostie

| Paul754880338 explică (pentru Emma30555):

...si mai ales PRIN prostie