| B3HappyN0Worry a întrebat:

Oare ce îi determină pe unii să se dea perfecți în mediul online, iar când ajungi să-i cunoști, să fie de fapt niște gunoaie lângă care ți-e scârbă să mai stai?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Tuturor ne este mai usor sa compunem raspunsuri precise, care de multe ori nu au nici o treaba cu ceea ce facem sau gandim in mod natural. Si ce exemplu as da daca mi-as etala imperfectiunile?
Inca ceva. Intrebarile tale sunt utile, deoarece in scopul de a cauta o solutionare valabila, gasesc un raspuns corect care m-ar putea ajuta si pe mine, doar ca nu am avut (deocamdata) acea dilema.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimeni nu aprecieaza sinceritatea, toti vor falscitate,deci sa fim falsi,vina e acelor care au sperante,nu e vina lor,e doar vina ta,ca tu iti creezi impresi in capul tau, stim sa criticam, dar nu ne vedem propiul gunoi, uite un verset biblic, de ce vezi paiul din ochiul aproapelui tau, scoate-l al tau si privestel cu atentie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Își acordă o șansă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Wa, wa... ai avut o astfel de altercatie recent sau?

Lumea vrea sa fie mai buna, mai placuta in ochii cuiva si este ceva "normal" pentru ei sa faca asta, nimeni nu ar vrea sa para o "scarba", te asigur. SI nu, nu ii sustin, nu suport acele persoane.
Dar lumea recurge la diferite metode pentru a incerca sa gaseasca o cale spre placere/fericire/satisfactie.

| Celcestietot a răspuns:

Credeam ca voi fetele v-ati obisnuit cu asemenea reptilieni.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Narcisismul. Informația de pe Internet e mai ușor de controlat. Arăți doar ce vrei. Faptul că o persoană pare lipsită de defecte ar trebui să te pună pe gânduri laughing.

| gemeni6226 a răspuns:

Poate vor si ei un timp(macar virtual) sa fie ce si-ar dori sa fie in realitate dar nu au posibilitatea(mediul in care traiesc, cultura insuficienta etc)

| FreddieM a răspuns:

Ce chestie... dintre toti care au raspuns, se pare ca sunt singurul care se recunoaste printre cei cu,, defectiuni". Se confirma iar teoria ta despre falsa imagine pe care ceilalti persista sa si-o afiseze, tocmai cand ar fi fost momentul sa fie sinceri. Hai sa fim seriosi, toti avem un schelet ascuns in dulap. Din pacate incep sa simt si eu acea senzatie pe care ai descris-o in intrebarea ta.
O seara minunata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook-ul este plin de astfel de persoane. De obicei persoanele care se dau perfecte sunt cele mai reeșalonate