| gabriela a întrebat:

Oare cui ii este mai greu, mamei departe de copil sau copilului departe de mama?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Sufletului, in ambele cazuri.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mamei de copil.Pentru ca si-a dedicat toata viata sa il creasca si pleaca. Dar copilul are o viata inaintewinking

| Firefly a răspuns:

Mamei departe de copil...Copilul, de cele mai multe ori, abia asteapta sa se indeparteze de mama si de multe ori regreta mai tarziu aceasta decizie happyAtunci cand isi va dori sa mai petreaca timp cu mama sa, dar va realiza ca nu mai poate.

| Luori a răspuns:

Normal ca le este greu amandurora. Insa mama poate accepta mai usor, se poate descurca mai bine cu sentimentul de dor; insa copilul ramane copil, are un suflet tanar care abia se modeleaza. Faptul ca ii lipseste mama nu il ajuta deloc.

| VoiceWithin a răspuns:

Ambii happy o iubire fata de copil este neconditionata la fel si cea de mama happy

| LoveForShania a răspuns:

Daca se iubesc, amandorura.
Daca nu, nu le va pasa.

| oana_8373 a răspuns:

Copilului.pentru ca, el, fiind mai mic are nevoie de atentie, intelegere, educatie, iar toate astea nu pot fi redate de altcineva decat de mamabig grin

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Pai copilul are nevoie de mama lui ca sa-l ajute cand are nevoie de ea, sa-l educe, sa-i dea atentie.Cand copilul o are pe mama lui aproape se simte ''protejat''winking.
Nici mamei nu-i este usor pentru. ca ar vrea si ea sa-si vada copilul crescand, sa fie alaturi de el atunci cand acesta are nevoie de ajutor.
Si mamei ii este greu insa eu cred ca copilul(scuze de cacofonie) sufera mai multwinkingbig grin

| lacrima_4340 a răspuns:

Eu cred ca mai greu ii e copilului; mama fiind ocupata cu...situatia data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama se presupune a fi o persoana matura si echilibrata. Daca este departe de copil, ar un motiv intemeiat si trebuie sa isi asume consecintele.
Dorul este mare in ambele parti, dar mama poate depasi mai usor situatia.
Chiar daca la prima vedere poti zice ca un copil nu prea sufera, absenta mamei se va vedea pe parcursul vietii(aici generalizez, nu se intampla mereu asa).