| mariuschakra12 a întrebat:

Oare cum pot psihologii sa lucreze cu copiii?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai de ce n-ar putea sa lucre cu copiii? Discuta si cu ei cum o face si cu un adult, nu e nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai colaboreaza si copilul, discuta si ei, nu e problema.

| Darkmagic a răspuns:

Exista psihologie infantila, la fel cum in medicina exista neonatologie si pediatrie, strict pentru asa ceva, lucrul cu copiii.
Credeai ca un copil e dus la acelasi psiholog care are ca si clienti cupluri cu probleme maritale?
Au dreptate si cei care iti critica intrebarile...ai niste probleme mari de intelegere a lucrurilor.

| CIaudiu a răspuns:

Chiar nu pot sa inteleg care e mecanismul din spatele gandirii voastre cand debitati astfel de intrebari...
Cred ca o sa merg eu la un psiholog sa imi spuna el de unde si cum va vin intrebarile astea.

| Mosotti a răspuns (pentru CIaudiu):

Pai acel psiholog o sa-ti zica ca sunt intrebari f bune, vin din curiozitate, nu vad de ce nu intelegi.
mariuschakra12 nu e tractorist, deci pune si altfel de intrebari mai inteligente decat doar hahaiala si prosteala. Si are si o pasiune pentru domeniul psihologie.
E mai destept ca altii, ala e mecanismul din spatele gandirii lui, si intrebarile astea vin si din pasiune pentru psihologie.

Ca doar un om mai destept are in minte aceste intrebari, un prost nu stie decat hahaiala si atat, e buna si hahaiala dar nu doar aia.

Sper ca te-am lamurit, n-are sens sa dai banii la psiholog ca sa-ti zica ce ti-am zis eu.

Răspuns utilizator avertizat