| KoroSensei a întrebat:

Oare de ce 80% am vise "cosmaruri" lucide si ingrozitoare cu fiinte care ma ataca in locul in care dorm sau cel putin eu asa vad ca ma tot ataca in somn niste Fiinte(nu stiu sigur ce sunt, oameni, demoni) cel mai sigur stiu ca nu e doar un vis deci ma jur, ca sunt zile cand sunt happy nu stiu ce si tot visez, bine traba sa recunosc unele chestii:
1.ascult rock(dar nu din ala dead metal sau ***, doar alternativ grungr nu-metl rock usor cum sar veni laughing
2.Ma uitam, si inca ma mai uit dar muult mai rar acum (in ultimi ani) la filme horror, traba sa recunosc a imi plac si mna. dar nu mai rpe vizionez si totusi :/
3.Am o mare problema cu credinta, mereu zic: "Sunt intre bine si rau mereu" sau Trebuie sa fac o alegere, ori pe Dumnezeu ori Fac ce vreau si nu mai tin cont de nimic, de multe ori ma jur! am zis Dumnezeu exista etc mai mult de 80% dar pur si implu sunt cazuri cand nu am credinta sau nu simt, iar elteori eram sigur ca exista din propriile motive, mintea era inapcata sufletul etc...
4.Ma tot gandesc la multe lucruri, zici ca in creierul meu e tot universul, de multe ori zic"cee exista cineva mai inteligent ca mine, stie cineva atatea, s-a gandit cineva vreodata la cate m-am gandit eu, niciodata".
.Nu imi place sa pierd nimic, sunt fire car eimiplace sa fiu provocat mereu, dar si daca ma invingi ok, dar daca ma invingi si doamne fereste te bucuri, sau vad eu ca te bucuri sau imi razi in fata explodez turbez crize dracii etc spume urlete x_X nebunia mea sunt prea mandru nu stiu dc :/
6.SI cel mai ciudat MEREU, deci mereu ma bat cap in cpa cu tot ce fac, sunt cu 2 fete exacte, de exemplu uneori sunt ff bun iar alteori extrem de rau, de exemplu uneori vreau sa ajut toameni sa-i imbratisez sa stau cu ei mereu :0 iar alteori imi vine sa bat si sa torturez, umilesc, batjocoresc orice prind si extrem in stilul obsesiv la nesfarsit ://///
Sincer nu stiu ce e cu capul meu dar laughing
Sunt foarte foarte intalegator cu problemele altora vorbesc pana plictisesc omu pana il scot la lumina nu ma las, si cateodata sunt asa de nepasator incat i zic la om in fata, nici nu-l lasa sa vorbeasca si zic"Auzi haiii taci ca nu ii pasa nimenui de tine sau de existenta ta apai nu mai zic de ceea ce simti, shhh hai taci ca ma plictisesti" :// pur si simplu sunt cu 2 fete intre bine si rau, si totul e ok sa zicem, doar ca cand vreau sa fac ceva lumea e foarte indiferenta, ceea ce caut aia nu gasesc, de ceea ce fug de aia dau, cand vreau sa fac ceva am ghinion de obicei, daca nu ma impun unii de ciuda mar si omora numa de-al dracu, nu stiu ce sa mai zic, ma gandeam ca, cand visez ma lupt cu partea mea intunecata, cu E-ul meu negativ laughing e posibil si asta, sunt si genul care ia toate posibilitatile in calcul poate si asta ma face inteligent pana la urma dar nu tot timpul e bine, cateodata e bine sa fi si delesator, totul e ca traba sa stii cand si ce sa faci/zici marog.
Singura cheste de care nu reusesc sa scap sunt cosmarurile super ingrozitoare, si de lene, in vise de multe ori totul incepe bine iar la sfarsit se gata ff urat, cu ciudatenii sau toturi, stiu ca suna aiurea dar m-am si gandit uneori subconstient, ba oare cum e sa fi cel mai rau, cel mai nesuferi cel mai impielitat, pur si implu am vrut sa vad, iar cand tubez si rad dracos simt o placere sa imi bat joc nu stiu dc pur si simplu...
Dar in mare parte mai nou imi dau seama cat de rau am fost si simt o parere de rau, caci am vazut ca daca esti rau si dracos nu e bine deloc nu te ajuta nu te fae mai bun nu iti da nici un avantaj si CEL MAI MULT AM VAZUT CA, ORI CE FACI TI SE INTOARCE MEREU!, asa e! Acm stiu ca v-am cam plictisit si gen wtf e cu asta?laughing dar mna e bine sa te si eliberezi cate-o data laughing voi ce parere aveti?

22 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu ai mult si intr-o noapte te arunci in somn pe geam. Eu cand spun ca anime si horor va prajeste creierul ma luati in ras. Psihologii si psihiatrii deja nu mai fac fata. NOM a pus deja lanturile pe voi.

| Clorox a răspuns:

Ai scris prea mult si mi-a fost destul cateva fraze...
Gandeste-te logic, cu ce l-ar satisface pe un demon ca te chinuie in somn?

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns (pentru KoroSensei):

Las-o asa laughing

| Mayar a răspuns:

Si eu ma uit la filme horror. Nu e niciun bai. Restul te influenteaza si mai putin, infara de un lucru : macar roaga-te seara inainte de culcare daca iti e lene sa te deplasezi o data pe saptamana (duminica) la biserica. Daca nu vrei sa faci asta, atunci asa iti trebuie si nu mai are rost sa te plangi, cand stii raspunsul.

| ShaOfHatred a răspuns:

Eu nu am mai avut un vis fain de nu stiu cat timp. La fel ca tine,am cosmaruri,vise lucide etc. Dar eu mi le pot controla. Adica daca imi doresc de exemplu sa apara,nu stiu,un inger sa zicem care sa distruga creatura aia,apare. O data am visat ca era noapte, doarmeam si pe mine se urca un fel de femeie moarta si eu nu ma puteam misca; dar m-am ridicat in capul oaselor si am privit-o fix in ochi, apoi s-a retras sub patul meu, de unde venise.
In fine, incearca si tu sa iti controlezi visele, nu e uosr dar merita incercat.

Intre timp asculta si simte-te bine
https://www.youtube.com/watch?v=SnTL1L8a6YI

Răspuns utilizator avertizat
| ShaOfHatred a răspuns (pentru KoroSensei):

This is good *** my friend. Daca dupa tine e "rock satanic" treaba ta, mie una imi place.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele lucide sunt foarte usor de controlat, cand iti apare ceva "ingrozitor" il poti schimba intr-o fata draguta pe care in adevarat ti-e frica s-o abordezi, totul e sa n-ai frica si sa faci visul lucid cum iti place tie, poti impusca iepurasi, zbura sau orice altceva nu poti face in adevarat. Te invit sa-ncerci. Demonii sunt cele mai blande Zeitati, de exemplu de ce-ar vrea sa-ti faca rau Zeus tie? Ti-e frica de Zeus? Zeus este un Demon.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru KoroSensei):

Visele sunt facute de multitudinea de ganduri, nu sunt cu nimic Spirituale sau ceva practici care sa te imputerniceasca Spiritual, pur si simplu sunt, eu in locul tau m-as bucura ca am vise lucide fara sa-mi induc eu unul, pentru ca sunt anumite practici pe care le poti face sa obtii un vis lucid, asa ca mai bine ai invata sa-l controlezi.

"pur si simplu esti paralizat si cineva te ataca fizic, crede-ma ca in acele situatii ai vrea sa te trezesti dar nu poti, e foarte trist poate nu inatlegi cee e acela visul lucid dar..." - asta e paralizie in somn, n-are legatura cu visul lucid, sincer sa fiu am avut-o o data insa am stiut cum sa actionez, tot ce trebuie sa faci e sa realizezi c-o ai, sa stii c-ai paralizie in somn si sa te gandesti la lucruri pozitive, pentru ca acolo poti fi atacat intr-adevar Spiritual, dar cei care te ataca de obicei se hranesc cu frica, trebuie doar sa alungi frica, si nu vei mai vedea creaturi, sincer eu maxim am vazut doar dovleci de Halloween pe pereti, ceea ce n-a fost atat de infricosator, as mai vrea sa repet experienta odata.

Răspuns utilizator avertizat
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ciudat e ca si eu ma regasesc in ce ai scris...

Răspuns utilizator avertizat
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Esti atat de mare fan al filmelor horror? Urmareste si: https://www.youtube.com/watch?v=PMOeJSlIPKU Sincer in acest moment cel mai bun lucru care ti s-ar putea intampla este sa te intorci la viata la care Domnul neincetat ne cheama! :D :D :D :D Fii bun,fii moral! In tine este o lupta stransa,Isus Hristos Mantuitorul s-a relevat in constiinta ta,ca exista, si asta o dovedesti si prin faptele tale bune.In schimb ai un caracter tipic oameniilor nervosi,plini de ura,cand cineva iti delimiteaza spatiul,pasiunea,vrei sa fii cel mai bun,esti cel mai egoist,cel mai mandru,mandria,rautatea,duce catre pierzare! Te sfatuiesc dupa ce ai urmarit acel video,sa imi lasi decizia,inca poti sa scapi de flacariile iadului,apropie-te de Sacramentul pocaintei,de mangaierea vesnica a lui Iehova,Dumnezeu,la impacarea sufletului tau! Exista viata dupa moarte, exista orice exista si acum pe pamant!

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Ia-ti putin timp si urmareste pe yt. calogero grifasi... sigur o sa iti dai seama ce se intampla prin capusorul tau laughing bafta

| LawlietL886 a răspuns:

Sună jmecher. Nu muzica rock e problema, nici filmele horror. Doar ai o imaginație bogată. Eu m-am uitat la 23:00 la un serial în care un monstru a intrat în trupul unui soldat și după i s-a umflat trupul omului acela și i-a ucis și pe ceilalți soldați. A fost tare. Nu am nimic. Baftă! O da... Vise plăcute.

| Li200La a răspuns:

Visul lucid, nu știu cum sa ți zic e cava gen ...sa controlezi apa. E destul de serioasa treaba.eu te sfătuiesc sa vorbești cu un parapsiholog

| Coquiina a răspuns:

Bine iti fac fiintele alea...ca nu stii sa scrii.

| S5e a răspuns:

Hei.Stiu cum e,si, mi-e, mi s-a, intamplat de multe ori sa ma trezesc brusc noatea si sa tip, prin somn...Ideea e urmatoarea:nu trebuie sa te gandesti doar la ceea ce ti s-a, intamplat pana, acum daca te gandesti, o, sa iti fie si ma tare frica.Nu te mai uita la filme care poate pebmoment nu te afecteaza...Inceara sa iti,faci o,viata mai, dechisa sa, gandesti altfel, si, poate asa va fi mai bine.