| Amy_9541 a întrebat:

Oare de ce cred baietii ca e simplu sa fii fata? Numai noi putem sa stam o zi intrega pe tocuri de 12 cm si sa nu ne plangem! Numai noi putem sa tinem un copil in pantec 9 luni! Numai noi putem sa plangem toata ziua iar seara sa nu aratam asta! Numai noi putem sa facem mancare in timp ce avem grija de copii si vorbim la telefon! Numai noi regretam daca am ranit o persoana draga! Asa ca dragi baieti nu e chiar asa simplu sa fii fata/femeie! Asa este fetelor?

Răspuns Câştigător
| Michell_7762 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate.Nu sunt de acord ca" barbatul este capul fam". pentru ca nu este! cate femei muncesc sa scoata fam.din mizerie, cate femei sacrifica tot pentru a le fi bine celor dragi.Cati barbati vin de la servici si incep sa faca treburile casei ca in momentul in care ai intrat pe usa sa iti spuna "in seara asta am gatit eu si copii sunt in regula"? Asa ca da sunt de acord cu tine,barbatii nu se compromit intr-o relatie asa ca femeile,sunt mai superficiali.O femeie poate sa suporte o durere,un barbat se plange ca un copil, O femeie muta munti pentru fericire, un barbat darama tot doar cu o vorba urata.Barbati nu sunt romantici, nu mai au ochi pentru tine dupa ce te-a cucerit (cauta noi orizonturi), nu au respect pentru toate sacrificiile pe care le faci "ce te-am pus eu". Pentru barbatul de astazi nu am nimic bun de spus.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna cîte ore stati pe tocuri de 12 cm?

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nici sa fii barbat nu e usor, deoarece barbatul este capul familiei, deci el trebuie sa intretina familia.