| RAY a întrebat:

Oare de ce toti isi aduc aminte de existenta mea doar la nevoie?

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

Şi eu mă gândeam azi la o fostă foarte bună prietenă cu care practic am copilărit şi nu eram niciodată una fără cealaltă, şi din a 9-a ni s-au încurcat drumurile pentru că eu m-am axat pe învăţat şi ea a devenit o panaramă. Şi acum nu mai dă 2 bani pe mine dar totuşi îşi aduce aminte de mine când are nevoie de bani (asta fiind odată pe săptămână), dar are şi o memorie atât de bună de "uită" mereu să mi-i dea. Pe lângă asta îmi şi cere mereu ajutorul la teme şi ce mai are ea. Şi mi-a mai făcut şi multe lucruri rele. Uneori simt că înnebunesc de nervi. Dar ăsta e riscul când îţi pasă.

| Nemessys a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Stiu, nu? sad Eu unul consider o boala faptul ca-ti pasa prea mult de cineva. Iti aduce numai rau. Nu inteleg cum e asta sau legea,, karmei". Binele este rasplatit cu bine si raul cu un alt rau. Da sigur... la cat bine am facut eu in viata asta altora, am primit numai rau happy. Adica sa fim seriosi, un golan care nu stie nici alfabetul, care este prost si agresiv, aparent are mai mult succes cand vine vorba de societate. Insa nu chiar de asta. Are prieteni, prieteni buni aparent, care-l si pot ajuta si-l pot scoate din incurcatura. Nu stiu cum naiba, dar isi fac rost si de iubita. Termina scoala la limita, lucreaza unde lucreaza si poate da norocul peste el si-l cheama un prieten in straintate, de invatat limba, nu e cine stie ce si uite ca are o viata fiana. Isi gaseste si pe cineva cu care sa-si formeze o familie. Chiar daca tine, sau nu, totusi isi gasesc.
Iar unul care-i mai cuminte si destept, e luat de prost, nu are cum sa-si faca prieteni din cauza ca toti rad de el. Daca e sa ajute pe cineva sau se ataseaza foarte mult de o persoana, ajunge sa sufere. Nu are prieteni deci rareori zambeste si se bucura de viata. Termina liceul cu tot cu bac, face o facultate si se duce la naiba cu un salariu destul de decent. straight face. De facut familie, slabe sanse. happy Oricum genul ala de persoane sunt mai mult batjocorite decat apreciate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Tu inca esti in liceu?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Trec in clasa a11-a. De ce? laughing Si tu credeai ca am 20 + ani? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu. Viziunea ta despre lume si cum functioneaza nu iti da mai mult de 15 16 ani. Ultimul raspuns adresat lui kiwi mi se pare foarte stupid, fara suparare.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahahaha,,ce ai cu ei, ba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cine, ce, unde?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cam leguitor tu asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

TI se pare. Serios acum, citeste raspunsul ala si spune/mi ca nu e aiurit. Pe ce planeta trebuie sa traiesti sa scrii asa ceva. Doar cineva care nu a trecut prin viata poate scrie asa prostii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu parerea lui...nu-i taia capul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Vrei sa razi? Iti dau un link in privat cu o intrebare de-a mea de acum 2 ani laughing. Zi da sau nu sa stiu.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Baga mare sa vad daca tot vrei sa ma faci curios.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca viziunea mea despre lume, nu imi da mai mult de 15-16 ani atunci de ce ai mai intrebat daca inca sunt la liceu? straight face
Si nu, nu ma supar, doar ca asa sunt eu. Nu prea as vrea nici una super hot, dar nici o vrajitoare. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Te.am intrebat de liceu ca sa confirm varsta, simplu laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca-ti ziceam ca avea 22, ma credeai?
Dar tu cati ani ai? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu. 23

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo, multi inainte. big grin

| RAY explică (pentru Nemessys):

Ba da ai vrea dar nu ai sanse la asa ceva, atractia nu tine de cum vedem noi lumea

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Omul te apreciaza doar cand are nevoie de tine si cand ai murit,, in alte dati nu.

| Nemessys a răspuns:

Mor rolling on the floor)))))))) Mi s-a intamplat de nenumarate ori.
Ce ar fi sa le ceri si tu ajutorul, sa vezi cum reactioneaza si ce sunt in stare sa faca pentru tine. happy
By the way, avararul tau imi da dureri de cap...

| RAY explică (pentru Nemessys):

De fel eu nu cer nimic, dar sunt convins ca nu ar face nimic, eu nu astept sa primesc ajutor dar nici sa dau

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Am facut in trecut greseala sa pun persoana cuiva mai presus de a mea... -_- Si acum regret. Trebuia sa fiu egoist dar uite ca nu am fost. Mi-a pasat mai mult de acea persoana decat de mine chiar daca facea o groaza de lucruri care ma suparau la maxim, eu ma comportam ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Dar m-am invatat minte. happy Ma rog. acum nu sunt eu genul de persoana rece. Ajut lumea ori de cate ori are nevoie de mine. De exemplu cu un sfat, imi place sa o fac si nu cer nimic in schimb happy (cum ar fi aici de pe TPU, chiar daca nu cunosc pe nimeni, dar totusi stau 5-10-15 minute sa scriu un text in speranta ca o sa-i fie de folos acelei persoane.

Urasc in viata reala cand cineva se da pe langa mine doar ca sa-l ajut. Da zi omule ca-mi vrei ajutorul, nu te mai preface ca imi esti prieten straight face. Ti s-a intampla ceva de genu'? straight face Sau de exemplu se abtin sa nu se comporte urat cu tine, sa te injure si alte chestii doar din cauza ca au nevoie de tine rolling on the floor).

| RAY explică (pentru Nemessys):

Inca de cate ori man

Răspuns utilizator avertizat