| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare exista pe pamant om mai singuratic ca mine? Sunt iesit din comun,n-am nici macar un prieten,sunt mereu singur,pana si ultimul prieten pe care il mai aveam sta departe acum,sunt si tacut,si nu-mi place lumea, pentru ca sunt sensibil la vorbe rele si batjocore, este bine sa fii singur de tot sau este iesit din comun?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Crezi ca cel intre prieteni falsi nu e singur? singuratici cu toti suntem de fapt, prieteni se folosesc de noi atat, singuratatea este buna de multe ori man, bucurate ca esti sanatos,nici eu n-am prieteni poate unu,doi ca am incercat dar vazand rautatea mi-am dat seama ca sunt gunoaie,devenim tot mai reci,indiferenti,nepasatori,avem sute de prieteni pe fb dar suntem singuri, omul nu e fericit e o fiinta trista care traieste din minciuna, iluzi, dezamagiri, speranta deserte asta e adevarul

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar, dar nimeni nu este singur. Fiecare are macar un prieten cu toate ca nu e el cel mai adevarat.
PS: sa nu schimbi intrebarea big grin

| OldSoul a răspuns:

1.Nu poti trai mereu singur.
2.Trebuie sa inveti sa nu mai pui pret pe ceea ce cred ceilalti despre tine si pe vorbele lor.
3.Nu astepta o schimbare de la ceilalti, schimba-te tu mai intai, aici ma refer sa ai mai putine asteptari de la cei din jurul tau, fa-ti prieteni in real, nu te baza prea tare pe ei, un prieten adevarat se gaseste greu, dar daca nu incerci in real, sigur nu o sa-l gasesti pe TPU.
4.Nu avea incredere in nimeni.

| Staind a răspuns:

Da, exista.
La un moment dat devine greu de suportat singuratatea. E sufocanta.Te macina psihic, incetul cu incetul. N-as putea zice ca e bine sa fii singur. E chiar naspa.
Ideea e sa iesi la iveala, o sa vezi ca nu toti oamenii sunt jigodii. Iesi din zona de confort. Nu vine nimeni spre tine daca nu iesi la inaintare. Toti isi vad de treaba, iar tu ramai in fundal, ceea ce e aiurea. Nu-i usor sa faci asta, dar …ce-i usor?
Totusi, exista posibilitatea ca tie sa-ti placa sa fii departe de oameni, iar atunci n-au rost toate predicile astea despre schimbare si bla bla.
Nu e iesit din comun sa fii singur, dar la un moment dat, iti iese pe nas atata singuratate. Parerea mea.

Stiai ca in America sunt oameni care platesc alti oameni, doar ca sa fie tinuti in brate?

| Silvia93 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa schimbi ceva la tine happy
Toti suntem singuri dar nici unulwinking
AI rabdare.