| andreiagache4797 a întrebat:

Oare genetica ii face pe unii oameni sa fie mai inteligenti si sa aiba vointa mai buna? Bineinteles poti s-o antrenezi si tu, numai ca exista oameni care nu pot sa stea deloc si care se nasc mai destepti gen Nikola Tesla.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Evident că nu toți oamenii se nasc cu calități identice. Doar nu sunt roboți care ies de pe linia de asamblare.

| andreiagache4797 explică (pentru johnnny123):

Pai si deci pot sa existe oameni cu vointa din nastere? de inteligenta stiu sigur ca da, stii vreun documentar pe tema asta? sunt foarte curios.

| johnnny123 a răspuns (pentru andreiagache4797):

Definește "voința".

| andreiagache4797 explică (pentru johnnny123):

Ai observat oameni care muncesc de dimineata pana seara? dar mai mult predomina la tara care lucreaza sa isi ocupe timpul ca nu au ce face, dar sunt oameni care efectiv ar lucra mereu, vointa
=pofta de a munci fara pauze prea multe, bine sa nu ma intelegi gresit nu zic ca la oras nu sunt oameni care nu muncesc laughing, dar lucreaza mai productiv adica strict numai pentru bani, nu gen carat bolovani dintr-o parte in alta, dar sunt oameni care iar la fel ar munci pe programare ore suplimentare n ore si nu strict ca doresc neaparat bani multi, dar asa e observatia mea.