| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare tinerii sunt plictisitori in ochii batranilor? Dar batranii sunt plictisitori in ochii tinerilor?

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Pe mine nu ma plictisesc tinerii doar ma intristeaza daca cred ca o generatie mai in varsta nu are nimic interesant de spus sau de impartasit cu ei.Pe mine tineretul ma binedispune ma simt f bine daca sunt multi tineri in jurul meu ma energizeaza cu entuziasmul si felul lor de a crede ca in viata se poate orice.Cel putin eu asa tineri am in jurul meu.Iar cei mai in varsta decat mine
imi produc diferite sentimente:de compasiune cei bolnavi si necajiti si de adinca recunostinta cei care ma privesc cu ochi buni si imi daruiesc din caldura sufletului lor cate o vorba buna.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai evident ca batranii provin din alte timpuri au crescut altfel au alta gandire si alte placeri si nu prea ar fi atat de interesati de ce ar avea de spus unul care are 14 ani sau mai putin deoarece tot ce ar avea el de spus este despre cand se va lansa noul model de iPhone sau alte tampenii legate de Minecraft Gta5 si CS lucruri ce nu ii intereseaza deloc pe cei in varsta.
La fel si invers majoritatea lucrurilor spuse de batrani in ochii copiilor ar ceva gen"Ce e asa interesant in asta?"; si ar incepe sa vorbeasca despre cum era in vremea lui Ceaușescu si despre alte lucruri vazute doar de ei interesate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima da.

Da.
Din punctul meu de vedere, nu. Am cunoscut oameni bătrâni cu mai multă viață decât ăștia tineri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii da, altii nu
Sa mai dau copy-paste sau sa zic doar "idem" pentru a doua intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 2 a da, prima probabil.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu stiu în cazul bătrânilor, dar tinerii da. Îi consideră pe bătrâni plictisitori.