| Florentina9210 a întrebat:

Oare un lucru atat de mic poate face un rau atat de mare?

http://stirileprotv.ro/......ornia.html

ce parere aveti? cu cine sa se certe tipa?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate si-a inselat sotul si Dumnezeu i-a dat dupa meritwinking

| Florentina9210 explică (pentru mgtow):

Nu o lua chiar asa. Nu stim motivul, insa s-au dovedit a fi toxice.

| Drimmero a răspuns:

Inca o data: Mama iti multumesc ca m-ai facut barbat!
Incredibila povestea fetei

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Hai nu te mai umfla in pene! Tot noi suntem mai rezistente ca voi. Nu puteti sa treceti prin ce suntem noi nevoite sa trecem.
Da, ai putea sa o consolezi, tot ziceai tu ca iti plac blondele!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

E frumoasa chiar si acel picior natural lipsa! Doar ca prea isi scoate in evidenta partea negativa prin machiaje negre, daca e naturala arata mai bine, sau sa-si dea cu un machiaj mai pozitiv si sa-i evidentieze ceva naturalete

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Normal. Fetelor frumoase si bune, li se intampla toate nenorocirile. Alea urate, n-au nici pe naiba! Dar, e o vorba: daca e frumoasa, desteapta, buna, trebuie sa ii lipseasca si ceva. Nu le poti avea pe toate, asta e clar!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa inteleg ca tu nu ai nimic.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ce imi place cand te ataci!

| mgtow a răspuns (pentru Florentina9210):

Isi pune picior bionic si nu se vede ca la pierdut

| Florentina9210 explică (pentru mgtow):

Cine o iubeste, o iubeste asa cum e.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Prea multe sageti aruncate inspre mine te condamna automat la tunurile mele/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Vai! Deja tremur toata!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu era nicio amenintare...

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Iar ai pus botu'!

| OldSoul a răspuns:

Pai avand in vedere ca fostului meu caine i-au paralizat picioarele din spate datorita unei indigestii... Ceva de genu s-a intamplat si aici.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Si ce s-a intamplat cu catelul?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai pana la urma l-am dus la un fel de terapie si a inceput se mearga din nou, ce e drept nu-si mai putea pastra echilibrul de alta data dar asta este... Si acum jumate de luna a fugit de acasa (mai facea el d-astea) doar ca de aceasta data nu a mai venit.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

E bine ca l-ati cautat. Bineinteles ca nu mai era ca inainte, doar ca e bine ca isi misca piciorusele.
Cumperi alt caine si iti faci impresia ca este el.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Ca el nu cred ca o sa mai gasesc, era Pechinez dar spre deosebire de ceilalti era ceva mai mare, oricum era un caine destul de special.
Acum am "Rezervat" deja un viitor pui tot Pechinez dar ca nu cred ca va fi la fel de maricel ca fostul dar asta este.

| syd a răspuns:

De ce dracu ai posta asa ceva aici? jeez wtfffff

| Florentina9210 explică (pentru syd):

Si tu la ce dracu raspunzi, daca nu iti convine?

| syd a răspuns (pentru Florentina9210):

Pentru ca ma zgarie pe ochi sa vad asa discutii, dar pana la urma la ce altceva sa ma astept

| Florentina9210 explică (pentru syd):

Nu iti convine, vezi ca ai optiunea de a schimba pagina. Nu esti obligat sa raspunzi la ce postez eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cei de la firma de tampoane,evident.
Pentru ca ei sunt responsabili de asa ceva,nu e primul caz,deci nu merita niciun fel de intelegere, vorbim de viata cuiva aici.
Trebuia sa fie scris undeva mare si cu rosu eventual "Atentie! Daca o persoana are stafilococ auriu in corpul sau si foloseste tampoane, sansele sa faca acest sindromul de Soc toxic sunt foarte mari. ", sau ceva asemanator, exact cum e la tigari, fix pe pachet.
Pentru ca e un risc mare.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Exact mai, dar cine sa o faca? Ei cauta sa vanda produsele sa faca bani, nu sa scrie pe pachet ceva de genul. Ca altfel nu ar mai face vanzare si ei ar muri de foame.
Acum, te iau pe tine la ''batut'': mai vrei sa imi mai cumperi ob-uri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine bine,nu mai cumpar nimic,o sa folosesti altceva ( nu am nici cea mai mica idee ce ). laughing
Si trebuia sa fie penalizati de Protectia COnsumatorului ( cred ca asta, poate gresesc, n am idee) dar e un produs care poate sa faca rau, si e vandut.
Deci, ori informeaza lumea (sa fie si vizibil) ori sa nu mai fie vandute.
Dar sunt mana in mana probabil, si nu o sa se intample nimic.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Voi baietii nu aveti idee prin ce trecem noi femeile lunar. Va doare in paispe pe voi!
Tipa posteaza pe pagina sa chestii de genul, prin care atentioneaza lumea la eventualele pericole la care se pot expune.
In concluzie absorbantele de bumbac si astea sa nu fie de altceva sunt bune, si mai e cupa menstruala, aia chiar n-am idee cum e, doar am auzit.
Da ce iti spun eu tie toate astea, esti baiat, anyways!

| MissADEEL a răspuns:

Aa, uau, habar nu aveam de sindromul de șoc toxic și că tampoanele pot fi așa de periculoase în acest caz. Asta dacă e adevărat cazul.
Tipa se poate certa cu compania care produce tampoanele, evident, iar pe viitor să încerce să caute ob-uri pe bază de bumbac într-un procentaj cât mai mare sau să folosească absorbante.

| Florentina9210 explică (pentru MissADEEL):

Cele mai bune sunt absorbantele. Doar din astea folosesc, bineinteles de bumbac, ce-i drept sunt putin mai scumpe dar stau mai linistita.
E adevarat cazul, are si pagina de Facebook tipa, totul e real, nu e fals.

| MissADEEL a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, e de înțeles că sunt mai sigure și mai igienice în primul rând. Problema e că există tipe obișnuite cu cele interne, fiind mai comode și se pot folosi și când mergem la înot. Totuși, îmi pun o întrebare, cât de lent se dezvoltă sindromul? Presupun că nu a fost primul tampon folosit de ea în viața ei.

| Florentina9210 explică (pentru MissADEEL):

Nu stiu cum sunt unele fete, dar eu una nu as suporta sa am ''ceva'' acolo inauntru pe toata acea perioada. Mi se pare, din punctul meu de vedere ca nu sunt tocmai comfortabile si de altfel te si imbolnavesti de ele.
Nu am idee, doar tipa iti poate spune. Ai putea sa o contactezi pe Facebook, te va lamuri mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce-i drept,(virgula) toata lumea murea de curiozitate sa afle ce tampoane foloseste Florentina.