| PreaDistinsul a întrebat:

Observ ca multa lume cauta sa aiba ceva in loc sa fie cineva fiindca ei cred ca daca ai ceva, esti cineva. E corect?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O maimuta daca are haine de matase nu e tot maimuta paroasa?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai bani nu ai valoare

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai, nu ești, poți să mă combați?

nu cred

| PreaDistinsul explică (pentru sierra1):

Nu dar asta nu inseamna ca daca ai, esti.

| Freya1 a răspuns:

Acuma cam asa functioneaza.Se crede că daca ai fost 3 luni la cules sparanghel si ti-ai luat o masina mai șmecheră insemna ca gata, esti si smecher.Azi nu prea mai e nimeni cineva, decat prin aparențe.

| Dismally a răspuns:

Pai orice idiot poate avea ceva, dar sa fii cineva este mai greu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi și ce propui? Nu ai inventat busola. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce au multi oricine poate avea. Dar ceea ce sunt nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile materiale nu le iei cu tine la moarte, dar iei ce esti tu cand mori.cum venim pe lume, adica fara multe lucruri asa plecam.

| isemilia a răspuns:

Da, cred eu.