| chiftelutacrocanta a întrebat:

Odata ce jignesti un om dupa care iti ceri iertare de la el si el te iarta isi va aminti totusi jignirea care l-a facut sa sufere si te va privi cu ochi rai si se va astepta si de la alte jigniri de la tine pe viitor sau va uita de tot jignirea?

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Logic. Ierti dar nu uiti. Cel putin asa sunt eu. Daca o persoana mi-a gresit, il iert, insa nu uit cum m-a facut sa ma simt. Oricat ar fi roata de patrata, tot se intoarce ea o data!
Fiecare isi va primi pedeapsa/rasplata, dupa caz.

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu port nimic. Nici frica nici incredere. Pur si simplu, acea persoana nu mai exista pentru mine. Chiar si pe strada de ma voi intalni, as evita orice conversatie cu persoana in cauza.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Florentina9210):

Sunt de acord cu raspunsul tau.
E corect ce ai spus.

| gemeni6226 a răspuns:

O sa ma bucur ca si-a cerut iertare si o sa vorbesc cu el, ea dar in mod sigur ca nu o sa mai am incredere in persoana respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de mult l-a afectat.Sunt unii care iarta usor, si altii care iarta greu.