| anonim_4396 a întrebat:

Of crying
Am auzit fără sa vreau cum mama vorbea cu bunica despre ce vis a avut gen cu unchiul meu adica băiatul bunicii mele din partea tatălui care a murit.

A spus ca era la geamul din dormitorul ei la etajul 1 și nu prea am înțeles partea asta dar el sarea pe gard, la geam, pe gard la geam (ceva de genu) și tot asa pana a încetat și s-a dus în casa bunicii(acolo locuia cu bunica pana sa moara) si mama s-a dus după el ca să ii spună "gata, nu mai veni aici la noi pentru ca ne e frica de tine" iar el a lăsat capul în jos și a zis "bine ma, bine nu o sa mai vin dar mi se face și mie uneori dor" (a spus-o pe tonul ala și mimica feței pe care o avea când era nervos) și am uitat sa zic ca în camera unde au avut discuția asta mai era bunica și celalalt unchi(fratele lui) dar ei stăteau pe canapea și se uitau la televizor de parca nu ii vedeau și nu ii auzeau și de atunci mama nu l-a mai visat...

Știu ca visele nu prea au o semnificație sau doar te-ai gândit prea mult dar visul asta mi se pare atât de logic... Și dacă va întrebați de ce a murit și de ce ne e cam frica de el este pentru ca s-a spânzurat, a trecut aproape un an de la moartea lui și încă sunt șocată, nici nu prea am petrecut mult timp cu el și acum regret super mult dar niciodată nu ne-am fi gândit ca ar face asa ceva crying

Eu nu l-am văzut când era mort (nici la înmormântare) dar l-am visat exact în locul unde s-a spânzurat și l-am văzut cum stătea atârnat și visul acela m-a pus pe gânduri.

Anyway, profa de religie ne-a spus ca uneori morții încearcă sa comunice cu cei vii prin vise, e adevărat? Dacă da, oare ce ar fi putut însemna acele vise?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok, nu inseamna nimic. Singurele lucruri magice si reale in lumea asta sunt oamenii. Agata-te de realitate ^_^

| Mosotti a răspuns:

Nu au nici o semnificatie visele, stai linistita, sunt doar vrajeli.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Profă ta sa își dea demisia. Niciunde in Biblie nu sta scris ca morții comunica cu cei vii in vreun fel.

| AdrianPavel12 a răspuns:

Visul e vis iar mortul e mort... visezi la ceva ce te ai gandit sau ai suferit nu trebuie sa fie ceva la ce te ai gandit recent... iar *fantomele* sunt povesti de speriat copii, pur si simplu subconstientul ei o creeat o imagine la ce s-a gandit ea in timp ce dormea deci nu e nimic adevarat e pur si simplu o creatie a subconstientului.