| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda! Astazi am gasit ceva pe notepad. Ceva ce m-a facut sa tresar.
Mi-am notat un vis pe care l-am avut in 2018. Cand am citit tot mi-am adus aminte de el si sincer nu imi explic niste lucruri. Aceasta este postarea scrisa de mine original-

Aseara m-am visat pe mine. Eram eu, pe un camp, totul acoperit in jurul meu de verde. In spatele meu erau copaci si in departare la orizont o campie care arata ca un munte, desi nu era unul. Nici o piatra nu era pe pamant, eram inconjurat doar de iarba, copaci, lacuri, stele si nori. Cerul era negru, stelele si luna se vedeau printre norii negri. Eu eram pe campie, nu semanam cu mine dar stiam ca sunt eu. Am putut sa vad doi de mine, unul scund, mic, cu o frizura conventionala, pielea alba ca de fiecare data si hainele viu colorate. Pantaloni in caroruri si un tricou albastru si un Eu pe care nu l-am mai vazut. Inalt, palid, parul pana la umeri, haine negre si bocanci. Ochii lui hazzel cu o nuanta de gri verziu ma speriau. In jur era o melodie furioasa si trista, rock cred, pe care nu am mai auzit-o. Mintea mea nu putea inventa asa ceva. Nu stiam ca visez, aproape respiram aerul copacilor.
Eu eram primul, cel imbracat viu colorat, cel care a adormit si s-a trezit in acest vis. Efectiv stateam in fata cu o copie de a mea sau mai bine zis cu un eu mai batran ca mine. Cel din fata mea a spus sa il urmez si a inceput sa fuga. Am inceput sa alerg dupa el.Alergam dupa el, printe copaci, campii si tufisuri.La un moment a sarit de pe o adancitura. L-am urmat nu a cazut pe sol, a inceput sa zboare, sa pluteasca mai mult.Cumva am facut la fel si am vazut toata privelistea. Eram pe o insula cred, am simtit asta. In lacuri erau pesti, am putut sa ii vad in mintea mea, erau mari si scumpi. Toate bogatiile astea in visul asta... Varianta mea a spus ca acum mergem spre moarte. In fata noastra erau nori, imensi si gri. I-am spus ca nu vreau si el a dat din cap. Apoi fara sa vreau m-am uitat spre stele. Zeci, sute de stele. Totul a intrat intr-un fel de zoom si apoi m-am trezit.

Nu inteleg niste lucruri...Melodia pe care am auzit-o atunci nu exista in 2018, am aflat asta un an mai tarziu cand a fost scoasa.Cel pe care l-am vazut in vis sunt eu de acum.
Cum este posibil asa ceva? Sunt ateu, nu cred in nimic de genul, dar nu am gasit o explicatie logica. Ajutor?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un vis plasat în viitor care acum e prezent si vrea sa îți comunice ceva.
Cerul înseamna lumina ochilor tai prin care privesti pe fratii tai(stelele) pe mama ta(soarele) si pe tatal tau(luna).
Dacă ai visat un cer noros, întunecat, se spune că el îți prevestește tristețe, necazuri, vremuri de tumult emoțional, stres etc. și are legatura cu familia ta daca privesti dincolo de cer si corpurile ceresti.
Mai pe scurt, anul 2018 a fost un an greu pentru tine si familia ta.

Daca ai visat doi oameni de înălțime diferita (unul scund si altul înalt) înseamna ca unul e mai superior decat altul și vin din ani diferiri.
Primul vine din anul în care ai avut visul, al doilea din urmatorul an, si sunt una si aceeasi persoana, si tu esti aceea.
În vis cel inalt si in realitate scund, inseamna ca ai capatat o pozitie superioara la locul de munca, sau ai mai multi oameni in subordine, capeti foarte multe sanse de la cei din jur, esti avantajat.

Melodia ti-a fost arătata în vis, pentru că acest lucru este hotărât de Dumnezeu, iar Dumnezeu îl va împlini în curând sau daca nu deja a facut-o cu primul semn "melodia".
Urmeaza sa devii înalt, ori asta ți-am explicat mai sus cum se întâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Inalt...haine negre si bocanci."

Trebuie sa iei în calcul ca vei fi superior pe plan profesional ori material dar "hainele negre" denota faptul ca vei fi trist în acelasi timp.
Poate ai întâlnit candva oameni realizati dar tristi, asa vei fi si tu.

| kb9 a răspuns:

Cum este posibil? Simplu, ai auzit o piesa asemanatoare inainte sau cand ai ascultat-o tu, in 2019, era pur si simplu un remix/a fost scoasa de alta casa de productie sau a fost republicata de altcineva. Mai ai nevoie de explicatii logice?

| kb9 a răspuns:

Sau nu ti-ai adus-o bine aminte.