| anonim_4396 a întrebat:

Off, imi doresc asa de mult sa ajut o persoana de aici dar nu stiu cum, ea se simte de multe ori singura si nefericita si stiu ca as putea s-o ajut sa nu se mai simta asa dar nu stiu cum sa-i vorbesc ca sa nu creada in primul rand altceva, eu imi doresc doar s-o ajut si sa vada in mine un prieten adevarat, nimic mai mult chiar daca poate multi nu ma credeti... orice sfat e binevenit...va multumesc

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu, eu?batting eyelashesDespre mine e vorba?batting eyelashesblushing
Lasand gluma...cred ca ai putea sa incepi spunandu-i ca vrei sa-i fi prieten, atat.Sunt sigura ca nu va intelege altceva. Apoi, si tu poarta-te ca un prieten, nu ca altcevahee hee.

| lia a răspuns:

Sa stii ca orice vorba ajuta, daca este spusa in momentul potrivit. Daca stii ca se simte singura, demonstreaza-i ca tu ii esti alaturi. Daca are nevoie de sfaturi, ofera-i-le! Nu mai sta sa te gandesti cum sa te apropii de ea... fa acest lucru!

Abh
| Abh a răspuns:

Silvia, pot fi eu prietenul tau daca te simti singura si nefericita happy

| thehope a răspuns:

Fii alaturi de persoana respectiva si sprijin-o ori de cate ori are nevoie, ascult-o si demonstreaza-i ca o intelegi... ofera-i prietenia ta, astfel incat ea sa nu inteleaga prin ea ceva mai mult de atat. COmporta-te cu persoana respectiva ca fiind doar prieten bun, asa nu va avea motive sa inteleaga altceva.