| YuukiNightmare a întrebat:

Ok, am întâlnit mulți oameni și toți au ceva cu homosexualii, de ce? ( Înainte de a zice ceva, sunt fată, cineva mi-a folosit adresa pentru contul de pe TPU )

Răspuns Câştigător
| SweetAngelCry a răspuns:

Pentru ca daca ei se cred normali, li se pare anormal daca vad ceva diferit la altii. Mie nu mi se pare normal asa.Pana la urma fiecare e liber sa faca ce vrea. Ce ar putea sa faca homosexualul? Sa se omoare ca nu e normal? Nu. El incearca sa se integreze.

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu n-am nimic cu ei, doar că sunt nişte ciudaţi. În mintea mea, ideea de relaţiile de acelaşi sex e foarte ciudată, neobişnuită, însă nu sunt împotriva lor.

| Klepto a răspuns:

Oamenii intotdeauna nu o sa se uite cu ochi buni la ceva mai ciudat sau extravagant.Nimanui nu ii place sa fie la o extrema sau la alta, cu totii preferam acel mijloc, nici prea prea nici foarte foarte.
Unii oameni vad paiul din ochiul altora dar nu vad barna din ochiul lor si intotdeauna o sa fie macar unu caruia sa ii pese mai mult de vecinu X decat de el.
Sa mai devieze de la probleme de zi cu zi, oamenii mai vorbesc vrute si nevrute doar ca sa uite pentru macar 5 minute.
Partea ciudata despre homosexuali este ca ei reprezinta doar 1% din populatia globului dar sunt destul de uniti pentru cauza lor si si-au exercitat dreptul de a vorbii liber incat ai crede ca ei sunt peste tot.Se poate invata din daruinta lor pentru acceptare in lume.