| viata0delash a întrebat:

Ok. Ce fac studentii care stau la camin unde nu au bucatarie, frigider in camera etc. Cum fac cu mancarea. Unde sa pot prepara macar o omleta sau sa fierb macaroanele? De fast food nu imi propuneti sau alte locuri de mancare afara, restaurant et. Astea costa. Nici cantina nu e o varianta. Ok pe amiaza da. Dar cum, daca vine o choleta de acasa cu tot felul de mancare unde sa o pastrez pentru ca nu e frigider, daca cumpar din magazin producte unde le prepar? Help

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Frigiderul e indispensabil, trebuie sa va luați frigider dacă nu vreți sa mâncați numai KFC, covrigi, la cantina sau la restaurant. Alte variante nu mai exista. Adica e cămin, maxim poți lua o plita sa faci mâncare dar chiar și Ingredientele trebuie ținute la frigider. Un frigider second e vreo 150-200 lei dacă îl iei de la cei care se muta din cămin sau vor sa scape de ele și e o investiție chiar foarte buna chiar și dacă îl cumperi singur.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Incearca sa-ti achizitionezi un mini-frigider si un reseu.

| Caro34 a răspuns:

Pai, eu imi luasem împreună cu fetele din camera un frigider second hand, iar ai mei mi-au luat un resou micut si puternic! Era trasnet; ne facem diferite mancaruri si clătite! Mai este si cantina saracilor; mancarea era bunicica sau ne mai duceam noi: Delikat, condimente, sare, smântâna etc. si le imbunatateam instantaneu. Mie imi placea cantina internatului ca mai faceam munca voluntara si primeam ceva bun de mâncare!winking Primeam si de acasa chestii semipreparate si eu numai le incalzeam sau prajeam etc. Ce ani draguti! Numai bine!

| Diaiso a răspuns:

Nu aveti oficiu? Si eu stau la internat si avem oficiu unde avem o plita electrica, si putem gati. In schimb, de mancare, tine-o langa geam unde e mai rece.

| viata0delash explică (pentru Diaiso):

Noaptea e racoare, da, dar ziua?

| SG1995 a răspuns (pentru viata0delash):

Aveti beci?