| Summer Memories a întrebat:

Ok, deci vreau sa va puneti in situatia urmatoare si sa-mi spuneti cum a-ti reactiona.

Sa zicem ca locuiesti in alta tara si ca ai venit in Romania in vacanta de vara.Acolo ai cunoscut un baiat, v-ati placut si acum sunteti impreuna.
Dupa doua saptamani trebuie sa te intoarceti in tara unde locuiesti, cu o seara inainte va luati la revedere, el spune ca o sa iti duca dorul, si iti povesteste ca maine iese in oras cu prietenii.

Dar ziua urmatoare, cand ar fi trebuit sa pleci, intervine ceva si se amana plecarea peste 2 saptamani. El afla ca nu mai plecii si iti trimite un mesaj.Ramaneti sa va vedeti in oras, cu grupul de prieteni (aveti acelasi grup de prieteni).

Ziua urmatoare te urci in autobuz cu ceilalti prieteni si la statia urmatoare se urca si el, insa observi ca se intampla ceva ciudat, pentru ca el cand s-a urcat nu te-a sarutat, nici macar cand ai coborat. El pleaca sa caute un prieten. Tu afli de la cea mai buna prietena ca exact in seara cand trebuia sa pleci din tara el s-a imbatat si a stat cu altcineva (o fata care nu prea are reputatie de fata cuminte)hee hee. Mergi si te despartiti de el fara sa-i dati vreo explicatie, desi sti ca el stie motivul.

Celelalte prietene stiau si nu ti-au spus nimic pentru ca, dupa cum spun ele "a fost doar o aventura, tu nu trebuia sa afli pentru ca n-ai fi vrut sa-i dai ce i-a dat ea" (am uitat sa precizez ca tu ai 16 iar el 19).

Trec zilele si el iti cere iertare, spune ca ii pare rau, ca a fost prost etc...

Si acum intrebarile:

Cum reactionezi?
Crezi ca prietenele care nu ti-au spus nimic au facut bine?
Crezi ca el nu a tinut niciodata la tine?

Argumentati happy

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e o intamplare nefericita. Cu siguranta prietenele ti-au vrut binele, nu au vrut sa suferi, stiau ca daca afli nu va mai fi la fel relatia. Crede-ma ca daca nu ti-au spus a fost pentru binele relatiei.

Faptul ca el nu te-a sarutat inseamna tocmai invers a ceea ce crezi tu. Inseamna ca tine la tine si nu a vrut sa fie fals. Eu nu sarut o fata pana nu sunt impreuna cu ea oficial, fie ca asta e peste 3 intalniri sau mai multe. Cu siguranta el regreta acest lucru.

Eu spun ca ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el. Eu cred ca tine totusi la tine. Aici depinde si de viitorul relatiei. Daca tu crezi ca relatia voastra are viitor il ierti. Daca stii ca e ceva de moment si nu poate fi o relatie de durata mai bine mergi mai departe.

| gigiro a răspuns:

Tu mica Aghata Cristie, daca ai o minte asa de buna de ce nu ti-o pui la contributie? Cum poti tu sa oftezi dupa un astfel de baiat? Asta iti doresti? Unul care se imbata? Si mai ales cand! Fetele nu au nici o vina, nu doreau sa mai puna paie pe foc. E clar ca nu te iubeste, ca el are nevoie de sex. Pe un astfel de baiat nu-l poti crede. Cauta-ti un prieten in tara in care te afli, ca e mult mai bine, si ai grija sa nu bea!

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Mi se par niste prostii ce se intampla aici. Prietenele tale nu au facut bine, ca doar sunt prietenele tale, nu ale lui. Nu e vorba ca nu a tinut niciodata la tine, dar pana la urma cat ati fost impreuna? Nu te arunca asa repede. Eu zic sa cauti ceva ce meriti cu adevarat. Cauta-ti alt prieten si alte prietene pentru ca faze d'astea nu se fac.

| TaylorSwift a răspuns:

Eu as purta o discutie cu el, prietenele acelea inseamna ori ca au fost mituite cu bani de el sau ca nu-mi sunt indestul de apropiate ca sa-ti spuna intotdeauna adevarul, iar la intrebarea,, Crezi ca el nu a tinut niciodata la tine?'' se poate sa nu fi tinut niciodata la tine vrand doar sa se culce cu tine apoi sa te paraseasca(doar esti mai mica cu 3 ani decat el!)

| M.D.Eveline a răspuns:

Ii mai dau o sansa.
Cu siguranta nu au facut bine.
Nu prea stiu ce se afl ain inima lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca s-a comportat foarte bine, fiind baiat, doar nu e casatorit cu tine. Daca eram in locul lui la fel as fi procedat.Plus ca nu sunt perspective cu tine, mai ales ca tu pleci si nu ai de gand sa ii oferi ceea ce vrea el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) nu reactionezi, asteapta 2 zile, daca nu primesti veste de la el e clar...
2) Daca si stat numai 2 saptamana. ce prietene ti-ar (10-20% grad de prietenie). Daca nu ti-au spus poate ca credeau ca asa este mai bine pentru. tine.
3) 2 saptamani spune totul iar,
Seara placuta